Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Zatýkání proběhlo v Plzni

Pražská kriminálka si nakonec pro velice nebezpečného recidivistu musela zajet až k nám

6. května 2021 18:16 , aktualizace 18:16

Loupež Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     Od pondělí 3. května policie intenzivně pátrala po pachateli loupežného přepadení banky Moneta na Andělu na Pražském Smíchově, kde si po třetí hodině odpoledne v tu dobu ještě neznámý pachatel pod pohrůžkou násilí vynutil vydání většího peněžního obnosu a z místa uprchl. O případu jsme neinformovali, protože se původně Plzeňska nijak netýkal, dnes ale přišly informace, že rozuzlení případu leželo právě přímo v Plzni.

      Policisté samozřejmě ihned po nahlášení loupeže začali propátrávat okolí banky, nicméně se jim nepodařilo muže najít. Díky kamerovému systému na pobočce banky pak kriminalisté získali podobu pachatele, kdy se jednalo o přibližně padesátiletého, 170 cm vysokého, štíhlého muže s hnědými prošedivělými vlasy. Ten měl v době přepadení zavázanou pravou ruku, tmavé oblečení a žlutý respirátor.

      Po zveřejnění kamerových záznamů policisté získali více než desítku různých poznatků, na základě kterých se podařilo získat informace vedoucí k hledanému muži, za což mluvčí policie veřejnosti děkuje. Na základě těchto informací i dalších šetření kriminalisté včera vypátrali a následně zadrželi v místě jeho bydliště v Plzni.


      "Po provedeném výslechu, kdy se šestapadesátiletý muž ke svému jednání doznal, jej policisté obvinili z trestného činu loupeže. Jedná se o recidivistu, který byl v minulosti dvanáctkrát trestán za majetkovou a závažnou násilnou trestnou činnost. Naposledy byl odsouzen k osmiletému trestu odnětí svobody za obdobné loupežné přepadení a propuštěn byl před pouhými dvěma měsíci," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že kriminalisté ve věci podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí muže do vazby. V případě odsouzení mu za trestný čin loupež hrozí trest odnětí svobody v délce až deseti let.

Foto PČR

 
Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.