Kamera je prevít

Muž byl pár hodin po vloupání do areálu krytého bazénu zadržen

pátek 24. května 16:04 , aktualizace 16:40

     V noci na dnešek se jednačtyřicetiletý recidivista z Tachovska, shodou okolností hledaný pro nenastoupení do výkonu trestu za předchozí trestnou činnost, rozhodl opět si trochu přilepšit a vyrazil do areálu krytého bazénu v Plzni na Lochotíně. 
     První překážku, tedy vstupní dveře do areálu, překonal násilím, a tím způsobil škodu ve výši 25 tisíc korun. Poté, co se mu podařilo dostat dovnitř, pečlivě prohledal celý areál, mimo jiné zamířil i do pánských šaten, kde vykradl kasičku elektronického fénu. Během dalšího postupu areálem zloděj nalezl instalovanou kameru, kterou poškodil v domnění, že ho již nebude moci natočit. 
     Dalším cílem zloděje bylo přízemí, kde se mu podařilo vypáčit dvě pokladny u automatu s dětskými suvenýry, ze kterých odcizil 6 tisíc korun. To mu však asi stále nestačilo, a tak ještě poškodil zámek u pokladny k automatu s občerstvením. Svým nočním výletem do areálu krytého bazénu recidivista způsobil škodu za téměř 50 tisíc korun.
     Zloděj pak z místa utekl i s kořistí, ale moc dlouho si ji však neužil. Výše zmíněná kamera totiž fungovala dál a policisté po shlédnutí záznamů zloděje, kterého dobře znali z předchozí zkušenosti, ztotožnili a rovnou si pro něj zajeli. 
     Policisté muže velice rychle vypátrali a omezili ho na osobní svobodě. 

Bazén vykradli i před rokem

     V noci z úterý na středu 21. února 2018 po čtvrté hodině ráno se tři mladíci také rozhodli si jít přivydělat a vytipovali si plavecký bazén na Lochotíně, zkušeně vypáčili vchodové dveře a vnikli do objektu. Uvnitř si pak začali dělat co chtěli, poškodili interiér vstupní haly, mimo jiné drancovali kasičky prodejních automatů a nerozpakovali se vykrást i pokladničku dobrovolných příspěvků. 
     Narušení objektu ale zaznamenala hlídka městská policie. Zloději přicházející strážníky zahlédli a okamžitě se rozprchli každý na jinou stranu, aby omezili možnost pronásledování. Strážníci tedy běželi pouze za jedním z mladíků a po krátkém pronásledování ho dostihli. Devatenáctiletý mladík se ale vzdát nechtěl a zadržení bránil. Strážníci tedy za použití donucovacích prostředků zlodějův odpor ukončili a nasadili mu pouta. 

  Úvodní foto ilustrační, zadržení jiného pachatele na ubytovně