Bazény v Plzni zdražují kvůli "nepřizpůsobivým"

Jistá skupina obyvatel se do plzeňských bazénů chodí umýt či si vyprat si oblečení

pátek 7. června 17:21 , aktualizace 17:23

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Město Plzeň dnes na svých stránkách upozornilo, že plavecké areály v Plzni na Slovanech a Lochotíně od července zdraží vstupné. Tato úprava má pomoci řešit problém s nepřizpůsobivými návštěvníky obou zařízení. Roste totiž počet těch, kteří využívají nízké vstupné a do areálu se chodí umýt a vyprat si oblečení. Tuto změnu již také jednohlasně doporučila Komise pro sport a mládež Rady města Plzně.
     Zároveň ale město upozorňuje, že cena vstupu do obou bazénů bude i po uvedených změnách nadále patřit mezi nejnižší v republice a nově zavedou slevy pro držitele zlatého Janského plakety, zvýhodní vstupné pro dítě do šesti let a jeho doprovod a také návštěvníkům sauny na Slovanech nabídnou permanentky.
     „Naším cílem je zvyšovat kvalitu poskytovaných služeb. Zdražení se nijak nedotkne dětí ani seniorů nad 60 let, naopak například nově může čerpat slevu už jeden dospělý s jedním dítětem do šesti let věku. Co se týká dospělých, tak základní cena bude u plaveckého bazénu Slovany navýšena o 20 korun na 1,5 hodiny a u bazénu Lochotín o 10 korun na jednu hodinu,“ uvedl ředitel bazénu Tomáš Kotora, který již dlouhodobě upozorňuje na to, že v areálech roste počet klientů, kteří návštěvu vzhledem k nízké ceně považují za ekonomicky výhodnější variantu své osobní hygieny. „V důsledku zvýšení cen očekáváme eliminaci návštěvníků tohoto typu,“ doplnil ještě Tomáš Kotora. 

Foto: Ilustrační

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.