Foto

Dealer drog v minulosti vyděsil celé město

Sám fetoval, pervitin prodával a také vyděsil davy lidí: "Prodavačka koronavirem infikovala jídlo!"

čtvrtek 4. června 20:00 , aktualizace 20:09

Drogy Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Kriminalistům se v pondělí na silnici u Bělé na Domažlicku podařilo zadržet hned dva dealery drog, kteří si prodejem pervitiny přivydělávali již delší dobu.
     Podle policie si oba muži minimálně od června 2018 až do současnosti nejčastěji v Plzni obstarávali pervitin, a ten pak dále distribuovali dalším osobám po celém Domažlicku.
     Kriminalisté muže sledovali a podle našich informací se jim v krátké době podařilo zdokumentovat nákup a pozdější prodej pervitinu za minimálně sto tisíc korun. Osudným se oběma mužům stal nákup pervitinu v pondělí 1. června večer, kdy u prodejny Albert v Plzni nakoupili pervitin asi za dvanáct tisíc korun. Tento nákup již kriminalisté monitorovali, a když se oba dealeři s drogami vraceli, sebrali je. Mimo výše uvedené drogy u nich policisté nalezli také plynovou pistoli, větší hotovost a vybavení sloužící k další distribuci pervitinu, tedy igelitové sáčky, takzvané přenosky a také digitální váhu.       

Nejen prodával pervitin, ale také šířil poplašnou zprávu

     Shodou okolností jsme o jednom ze zadržených mužů již psali, a to v souvislostí s epidemií nového koronaviru.
     Jedná se totiž o vtipálka, který počátkem března vyděsil mnoho obyvatel Horšovského Týna zprávou uveřejněnou na Facebooku, ve které uvádí, že nejenže v Horšovském Týně jsou již tři lidé pozitivní na koronavirus, ale hlavně, že prodavačka Penny Marketu, která pracovala za pokladnou a tedy se dotýkala potravin, náhle omdlela a její test na koronavirus byl také pozitivní. Muž ve zprávě tvrdil, že prodavačka nakazila všechny zákazníky a také kontaminovala veškeré prodané zboží.
     Zpráva se samozřejmě rychlostí blesku šířila mezi lidmi a vyvolala zděšení a paniku.

     My jsme ověřili, že se tato informace nezakládá na pravdě a navíc ani v Horšovském Týně nedošlo k žádným událostem, které by pisatele příspěvku mohly uvést v omyl. Šlo tak zcela zjevně o úmyslně šířenou lež.

     Veškeré podklady, které jste nám k tomuto poslali, jsme předali domažlickým kriminalistům a ti si následně pro podezřelého muže zajeli rovnou do práce. Poté byl muž narozený v roce 1990 zadržen a obviněn ze šíření poplašné zprávy. 
     "Svým příspěvkem obviněný způsobil vážné znepokojení obyvatel nejen Horšovského Týna. Výše uvedené navíc spáchal v době vyhlášeného stavu nouze, který byl vyhlášen Vládou České republiky. Za to mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let," uvedla tehdy tisková mluvčí policie.

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.