Video

Za útok na jezdce na koni padl rozsudek

Fotbalový fanoušek Patrick van Peteghem byl odsouzen a z ČR vyhoštěn

19. srpna 2019 17:37 , aktualizace 17:37

Fanoušci Zadržení pachatele Zvířata

Partner článku – Alfa Tactical


     Již máme k dispozici rozsudek Okresní soudu Plzeň - město. 

Co se ve čtvrtek stalo?

     Mladý Belgičan Patrick van Peteghem čekající společně s ostatními fanoušky u zábran před plzeňským fotbalovým stadionem totiž nejprve před zraky nastoupených policistů zapálil pyrotechnickou fotbalovou pochodeň, což by zřejmě vzhledem k situaci nikdo neřešil. 
     Peteghem pak ale dostal zcela nepochopitelný nápad, ustoupil od zábrany a zapálenou pochodeň mrštil přímo na policejní koně, v klidu nastoupené na travnaté ploše za zábranou.
     Koně se samozřejmě polekali, ale jezdci je naštěstí zvládli, takže nedošlo k úrazu. Peteghem se okamžitě pokusil o útěk, ale policisté z pořádkové jednotky ho dohnali, zadrželi a zpacifikovali.
     Ostatní fanoušci sice vyrazili kamarádovi na pomoc, ale od zasahujících policistů je okamžitě oddělila hradba policistů včetně samotných jezdců.

Výtržnictví i pokus o ublížení na zdraví

     Zadržený čtyřiadvacetiletý Peteghem byl umístěn do cely předběžného zadržení a byl obviněn z trestného činu výtržnictví a ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Policisté vše řešili v tzv. zkráceném přípravném řízení, Belgičan tak byl v krátké době předveden před soud.
     Muž se před Okresním soudem Plzeň - město ke všemu přiznal, vyjádřil velkou lítost a za své jednání se omluvil. Soud odsoudil Patricka van Peteghema k peněžitému trestu čtyřicet tisíc korun a k vyhoštění z území České republiky na jeden rok. 
     Peteghem trest přijal a rozsudek tak nabyl právní moci.

Pochod na stadion s pochodněmi:

Antverpy přinesly rudou záři nad Plzeň

Antverpy přinesly rudou záři nad Plzeň

15. 08. 2019, 19:27, aktualizace 15. 08. 2019, 22:11

Pochod přes Plzeň i pobyt na stadionu doprovázely stovky pochodní


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.