Bezbranného nesvéprávného muže okradl jeho opatrovník

Poškozenému invalidovi vznikla škoda téměř 140 000, obviněnému teď hrozí až osm let

21. října 2020 08:48 , aktualizace 08:52

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…

     Třiačtyřicetiletý muž z Habartova byl na konci roku 2017 jmenován opatrovníkem nesvéprávného, stejně starého muže. Na základě rozsudku Okresního soudu v Sokolově tak za něj měl činit veškerá právní jednání týkající se jmění a finančních záležitostí a řádně hospodařit s jeho finančními prostředky. Jenže to bohužel v žádném případě nečinil. "Od poloviny roku 2018 až do poloviny října roku 2019 měl za muže každý měsíc přebírat invalidní důchod. Tyto peníze měl použít na úhradu povinných plateb třiačtyřicetiletého muže, jako například na zaplacení nájmu za byt či splátek exekucí. Místo toho ovšem peníze použil pro svou potřebu a třiačtyřicetiletému muži tím způsobil škodu téměř 140 tisíc korun," popsal jednání opatrovníka mluvčí policie. 

     Kriminalisté zahájili trestní stíhání již samozřejmě bývalého opatrovníka, kterého obvinili ze spáchání zločinu zpronevěry a v případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na osm let.

Foto: Ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…