Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Bezpečná cesta do školy aneb Markétina dopravní výchova

Mezi děti, které policisté ocenili v soutěži, zavítal mimo jiné i psovod s dvouletou fenkou Kelly

čtvrtek 25. května 16:19 , aktualizace 19:05


     Policejní prací samozřejmě není pouze represe, ale i prevence a tou je mezi jinými i projekt "Markétina dopravní výchova". Ten působí pod značkou Týmu silniční bezpečnosti a organizuje mimo jiné i výtvarnou a literární soutěž.
     Téma, které bylo pro letošní rok v této soutěži vyhlášeno, byla Bezpečná cesta do školy, protože je velmi důležité, aby si děti, které cestují do školy pěšky, na kole, koloběžce nebo s rodiči autem, připomínaly a přisvojily základní pravidla silničního provozu a neohrožovaly nejen sebe, ale ani ostatní účastníky.

     Soutěž byla rozdělena do čtyř kategorií. Do první kategorie se mohli přihlásit děti se svými výtvarnými pracemi z mateřských škol. Ve druhé kategorii soutěží žáci I. stupně základních škol, ve třetí kategorii jsou výtvarné práce žáků II. stupně základních škol a ve čtvrté kategorii všechny literární práce.

     "Dětské fantazii se meze nekladly a děti mohly odevzdat kresby, malby, modely, foto příběhy, vyprávění nebo básničky. Poté, co byly osloveny mateřské a základní školy v našem kraji, vytvořily děti své práce, které učitelé zaslali na naše krajské ředitelství. Celkem se sešlo přes sto výtvorů, a nás čekal nejtěžší úkol, a to vybrat ze všech těch krásných prací ty nejzdařilejší. Každá kresba, malba, příběh by si zasloužila ocenění, ale jak to v soutěži bývá, vyhrávají jen ti nejlepší.
     Odborná komise proto vybrala v každé kategorii tři nejpovedenější a v úterý 23. května policisté děti v doprovodu rodičů, prarodičů nebo učitelů ocenili. Jejich práce jsme dále postoupili do celorepublikového kola," vysvětlila nám mluvčí policie Hana Kroftová.

     První místa krajského kola získaly děti ze školy v Kolovči, 20. ZŠ v Plzni a Všerub. Na slavnostním vyhlášení krajského kola na Krajském ředitelství policie Plzeňského kraje si pak děti z rukou kpt. Jaroslava Petrželky z odboru služby dopravní policie a koordinátorky prevence kpt. Hany Kroftové převzaly diplomy a ceny.

     Nejhezčí reakce dětí ale bezesporu byly, když se mezi nimi objevil kolega z oddělení služební kynologie s téměř dvouletou fenkou Kelly, která se připravuje na práci u policie, konkrétně na speciální pátrací práce. Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí, kamarádskou Kelly si měly možnost i pohladit a na památku se s ní vyfotit. 

     "Děkujeme dětem za jejich krásné práce a dospělým, že s dětmi o bezpečném chování v silničním provozu mluví, ukazují jim, jak řešit reálné situace a jsou pro ně správnými vzory," dokončila mluvčí policie.


 


Workpress Aviation

Dynamická česká výrobní společnost se zaměřením na letecký průmysl.