Těžce opilou teenagerku našli včera v Gerské

Šestnáctiletá již nevnímala, ústa měla plná zvratků, ale kamarádi záchranku zavolat nechtěli

22. února 2021 15:06 , aktualizace 20:54

Alkohol Městská policie

Partner článku – TUEBOR General Security

      V neděli v osm hodin večer vyjížděli záchranáři i strážníci na zastávku tramvaje Plzeňka v Gerské ulici v Plzni, kde byla nalezena mladistvá dívka pod silným vlivem alkoholu.
     Po vydání článku nám informace ještě doplnil svědek. Jednak o to, že slečnu málem přejela tramvaj, protože ležela bezvládná na zastávce s nohama v kolejišti. Pomoc jí pak podle tohoto svědka poskytl a záchranáře přivolal řidič tramvaje, naopak její kamarádi přivolání pomoci odmítali a tvrdili, že je dívka pouze opilá a bude v pohodě. Tramvaják ale viděl, že dívka je bez sebe, má ústa plná zvratků, hrozí jí jejich vdechnutí a záchranáře raději přivolal. Jeho rozhodnutí bylo následně vyhodnoceno jako velmi dobré.

      Na pomoc souběžně se záchrankou vyjížděla i hlídka městské policie, nalezená dívka téměř nezvládala mluvit, strážníci z ní pouze dostali, že vypila dvě lahve vína, kde je vzala ale uvést nedokázala a nebyla schopna ani dechové zkoušky. Vzhledem ke stavu dívky rozhodli záchranáři o nutnosti jejího transportu do nemocnice.

     "Matku dívky, která se dostavila na místo, strážníci poučili o skutečnosti, že celou věc budou muset oznámit k dořešení orgánu sociálně právní ochrany dětí," uvedla tisková mluvčí strážníků.
     

Foto ilustrační, obdobný případ opilého dítěte

TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost