Foto

Výpověď pokousaného řidiče

AKTUALIZACE: Bitka v pekárně Peko v centru Plzně

15. srpna 2019 11:51 , aktualizace 11:51

Krádež Napadení Zadržení pachatele

     Pro váš velký zájem o tento případ, jsme nyní doplnili další fotografie, přímo z bitky.


     Policisté až nyní uzavřeli případ ze čtvrtka 13. června. Tento den využil drzý zloděj zavážky zboží a otevřenými dveřmi vstoupil do zázemí prodejny Peko v Plzni v Solní ulici. Zde muž začal rabovat a hledat, co by mohl ukrást. 
     Zrovna, když pachatel prohledával kabelku jedné ze zaměstnankyň, byl přistižen 48letým řidičem pekárny, jehož venku upozornila kolemjdoucí žena na vstup podezřelého muže do služebního vchodu. Odvážný muž chtěl zloděje zadržet, ale ten na něj okamžitě zaútočil a pak se pokusil utéct přes prodejnu.
     "Podezřelý utekl do prodejny, kde na zaměstnance snažil shodit přístroj na výrobu zmrzliny. Vzhledem k velké hmotnosti přístroje, se mu to nepodařilo, ale přístroj poškodil.
     Poté uchopil jedno z křesílek určených pro zákazníky a začal s ním ohrožovat všechen personál pekárny. Muž, který zloděje celou dobu pronásledoval, mu křesílko vytrhl a chtěl pachatele strhnout k zemi,"
popsala mluvčí policie.
     Zaměstnanec se ve snaze chránit své kolegyně před agresivním zlodějem, který musel být podle něj pod vlivem drog, dále rval, až se oba natlačili na skleněnou výplň jedné z vitrín, která se rozbila.
     Následně se muži podařilo agresora strhnout na zem. Ten se však dál aktivně bránil a statečnému řidiči se zakousl do prsního svalu, čímž mu způsobil zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. O síle kousnutí si můžete udělat představu sami, muž nám totiž jasně patrný kousanec ještě dnes, po dvou měsících od události, ukázal. Při potyčce také zloděj řidiči poškodil mobilní telefon.
     Na místo po chvíli dorazily hlídky policie a agresivního pachatele zajistily. Policisté zjistili, že jde o jim dobře známého 33letého recidivistu.
     "Policisté zahájili úkony trestního řízení pro přečin poškození cizí věci a výtržnictví," uvedla tisková mluvčí policie.