Foto

Bitky, alkohol, sebevražda, napadené ženy, ale i onanie

Rušný víkend za sebou mají strážníci městské policie

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

Zfetovaný cizinec chtěl spáchat sebevraždu skokem z mostu

     Cizinec chtěl v sobotu v podvečer v centru města ukončit svůj život skokem z mostu. Na místo proto vyrazili strážníci městské policie, a když přijížděli k mostu, viděli skutečně muže za zábradlím na železné lávce pro pěší, který se chystal skočit na betonovou cestu na náplavce. V momentě, kdy muž uviděl auto strážníků, přelezl zpátky na lávku.
     "Hlídka k cizinci doběhla, odvedla ho do bezpečí mimo most, ale sebevrah prohlásil, že když mu dnes zabrání skočit z mostu, skočí z něj zítra," uvedla mluvčí městské policie.   
     Muž své výhrůžky stupňoval a snažil se dostat zpátky k zábradlí na mostě, z obavy o mužův život strážníci přivolali na místo zdravotnickou záchrannou službu.
     Za doprovodu strážníků za sanitním vozem byl muž transportován do zdravotnického zařízení. 
     Mluvčí městské policie dále potvrdila, že muž byl pod silným vlivem alkoholu a drog, dechová zkouška u něj naměřila hladinu 2,26 promile alkoholu. Kolik a jaké drogy měl v krvi se nám nepodařilo zjistit, ale bylo jich zřejmě dost, protože mimo jiné si muž klekl a začal pojídat trávník
     Celou věc si převzala k dalšímu šetření PČR. 

Konečná stanice záchytka

     Bohužel ani tento víkend se práce strážníků neobešla bez zvládání opilců a jejich převozů na protialkoholní záchytnou stanici. Mluvčí městské policie nám uvedla několik případů, které strážníci museli řešit.

     Prvním klientem protialkoholní záchytné stanice se stala devětačtyřicetiletá žena, která si v Plachého ulici ustlala na chodníku. Přemíra vypitého alkoholu ji natolik zmohla, že se nezvládala postavit na nohy.

    Druhým, koho dopravili strážníci do stejného zařízení, byla dvaašedesátiletá žena. V sobotu dopoledne jí hlídka našla namol opilou ležet v centru na rohu Americké a Martinské ulice. V průběhu řešení záležitosti dotyčná neustále vykřikovala nesmyslné fráze, opakovaně se pokoušela vstát, ale vždy upadla na zem. Dechová zkouška prokázala, že jí v dechu koluje 2,82 promile.

     Dost dali zabrat strážníkům na Lochotíně v sobotu i dva opilci. Muži ve věku 44 a 25 let si ustlali v kolejišti tramvaje, odkud je musela hlídka odvléci do bezpečí na chodník. Oba kvůli tomu, že ohrožovali svým jednáním svůj život a zdraví, byli dopraveni na záchytku.

     K dalšímu případu si museli strážníci volat záchranáře, neboť muž, jehož našli ležet v parku v centru města opilého, si způsobil poranění v obličeji a následně si stěžoval na bolest hlavy. Při dechové zkoušce nadýchal 3,67 promile. Muž byl převezen k dalšímu ošetření do zdravotnického zařízení na Lochotíně.

Onanista byl dopaden

     Strážníci městské policie vyjeli prověřit v sobotu dopoledne oznámení o tom, že se v jednom z vnitrobloků na Slovanech nachází muž, který tam na veřejnosti onanuje.
     Hlídka přijela na místo, kde už na ně čekala oznamovatelka události. Podezřelý muž ji sice zmizel z dohledu, ale dala strážníkům jeho popis a ti se vydali pátrat v okolí.
     "Během tohoto pátrání obdržela hlídka od operačního strážníka informaci, že jiná oznamovatelka spatřila muže totožného popisu, jak se dopouští stejného jednání jako předtím a následně se uzavřel do přenosné toalety.
     Na přenosné toaletě strážníci podezřelého muže zajistili. Případ dále šetří PČR," uvedla k případu mluvčí městské policie.

Zmlácené ženy

     Hlídka městské policie vyrazila v noci na neděli do Dobřanské ulice, kde měl podle oznamovatele u krajnice vozovky ležet opilý mladík.
     "Na místě s devatenáctiletým mladíkem byla jeho přítelkyně, na kterou byl agresivní, vulgární a neovládal své jednání. Výzvu strážníka, aby svých vulgarit zanechal, neakceptoval a fyzicky se poté pokusil svou přítelkyni napadnout, v čemž mu bylo zabráněno za pomoci donucovacích prostředků a skončil s pouty na rukou. Poté byl k vystřízlivění eskortován na záchytku," uvedla k případu mluvčí městské policie.

     K podobnému případu došlo v neděli večer i na Habrmannově náměstí na Doubravce, kde lidé zavolali strážníky na muže, který na ulici bil ženu.
     Po příjezdu hlídky městské policie byla na místě jen šokovaná zbitá žena, která ale vysvětlila, že bití je od jejího partnera časté a konflikty mezi nimi se takto řeší běžně.
     Muže strážníci našli na nedaleké ubytovně, ale zbitá partnerka trvala na tom, že záležitost nechce nehlásit a proto hlídka zákrok ukončila.

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.