Sedmdesát tisíc, to již zavazuje! Více než pět let práce, od hledání stop k vrahům až po pátrání po majiteli koťátka
Foto Video

Nepochopitelný útok v centru Plzně

Pomočil a pokopal auto, na majitele pak vzal dlažební kostku

pátek 31. května 12:18 , aktualizace 17:23

Cizinci Městská policie Zadržení pachatele


     Velice nepříjemný pohled se včera před půl devátou večer naskytl majiteli vozu BMW 750Li v Šafaříkových sadech, kde byl na jednání.
     Přímo před očima mu totiž neznámý útočník jeho zaparkovaný vůz nejprve pomočil a poté začal kopat do jeho dveří a okének, s úmyslem okna prokopnout. Okna vozu naštěstí útok vydržela, zůstali na nich pouze otisky mužových bot, jak je patrné z fotografie, ale dveře vozu jsou promáčklé.
     Podle mluvčí strážníků chtěl pak majitel vozu nepochopitelnému útoku na svůj majetek zabránit a výtržníka okřikl, ten však ze země sebral dlažební kostku, kterou začal majitele ohrožovat. Poté výtržník z místa uprchl, ale cestou vulgárně nadával kolemjdoucím a také jim bezdůvodně vyhrožoval dlažební kostkou, kterou stále nesl s sebou.
     Po muži začali okamžitě pátrat přivolaní strážníci, kteří ho podle podrobného popisu ve spolupráci se svědky a městským kamerovým systémem ve velice krátké době dopadli v Křižíkových sadech, kde se snažil ukrýt za živým plotem.
     "Strážníci zajistili cizince narozeného v roce 1977, kterého pro podezření ze spáchání trestného činu předali přivolané hlídce PČR," uvedla tisková mluvčí strážníků.

     Dle našich informací byl pachatelem Slovák, motiv jeho jednání znám zatím není, ale dechová zkouška u něj překvapivě vyšla s negativním výsledkem.

Foto: MP a čtenář