Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Bezdomovci, zloděj i řidič se třemi promile

Prostě takové obyčejné pondělí strážníků v Plzni

10. ledna 2023 16:23 , aktualizace 16:31

Alkohol Bezdomovci Cizinci Krádež Městská policie Zadržení pachatele

     Strážníci v průběhu včerejška řešili v Plzni rozličné případy. Mimo mnoha jiných například i tyto tři:

Pár se zabydlel v křovinatém porostu 

     Během hlídkové činnosti se strážníci ze stanice Územně strážní služby primárně soustředí na místa, kde se pohybují a zdržují bezdomovci, a při pondělní ranní kontrole nalezli v sadech 5. května v křoví u silnice zbudovaný provizorní přístřešek z igelitů a dalšího odpadu.
     Protože okolí přístřešku bylo doslova zaneřáděno odpadky, doporučili strážníci muži a ženě, které nalezli uvnitř, aby po sobě řádně uklidili, na což dvojici vybavili i igelitovými pytli.
     "Podezření ze spáchání přestupků proti veřejnému pořádku týkající se neoprávněného záboru veřejného prostranství a jeho znečištění bude oznámeno Komisi pro projednávání přestupků ÚMO Plzeň 3, jelikož muž i žena odmítli záležitost řešit na místě," uvedla tisková mluvčí strážníků.  

Kradenými čokoládami chtěl potěšit přítelkyni

     V průběhu dne vyjížděli strážníci na Slovany, kde jim byla nahlášena krádež v supermarketu.  
     "Osmatřicetiletý muž z jižního Plzeňska z regálu s cukrovinkami vzal krabici s třiadvaceti čokoládami, uschoval ji pod bundu a prošel bez zaplacení pokladnou. Za tou byl ale zastaven ostrahou, která jej zadržela a přivolala na místo strážníky," popsala tisková mluvčí městské policie.
      Strážníkům se muž k úmyslu čokolády odcizit přiznal. "Muž uvedl, že jimi chtěl potěšit přítelkyni, protože má čokoládu ráda. S řešením majetkového přestupku na místě muž nesouhlasil, záležitost tedy bude postoupena k dořešení místně a věcně příslušnému správnímu orgánu," doplnila mluvčí městské policie.

Těžce opilý řidič si zajel natankovat

      V odpoledních hodinách se na civilního zaměstnance městské policie obrátila obsluha čerpací stanice Benzina v Univerzitní ulici, takzvaně U Darebáka, s tím, že jeden z tankujících dle všeho přijel silně opilý.
      Mezitím se francouzský řidič vozu i přes opakované upozorňování všech přítomných, že by si neměl sedat za volat, chystal odjet, vozidlo nastartoval a zamířil k výjezdu. Tam ho ale zastavila přijíždějící hlídka strážníků, přivolaná kolegou.
      "Padesátiletý cizinec byl vyzván k provedení dechové zkoušky a přístroj u něj detekoval téměř tři promile alkoholu v dechu. Pro podezření ze spáchání trestného činu si celou záležitost převzali k šetření policisté," uvedla k tomuto případu mluvčí městské policie. 

Foto MP

 

Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.