Foto Video

Těžce zranil kamarády, nepomohl jim a zbaběle utekl

Aktualizace článku: Opilí a zfetovaní utekli od nehody, kde nechali vážně zraněné bez pomoci

úterý 18. ledna 14:20 , aktualizace 14:20

Alkohol Drogy Nehody

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Případ, kdy zřejmě zfetovaní a opilí mladí muži ve věku 25 a 19 let utekli od nehody u Věznice Plzeň, kde nechali zaklíněné, vážně zraněné a velmi trpící mladé bratry, samozřejmě zaujal velkou řadu čtenářů. Slíbili jsme proto, že se případu budeme dále věnovat a sledovat jeho vývoj.

     Jak jsme již uvedli v předchozím článku, policisté oba prchající mladé muže krátce po nehodě dopadli. Oba byli vyzváni ke zkoušce na na alkohol i drogy. U devatenáctiletého mladíka zkouška ukázala přes dvě promile alkoholu a také užití pervitinu. Pětadvacetiletý muž s policisty odmítal spolupracoval a obě zkoušky na místě odmítl, i když intoxikace u něj byla na první pohled viditelná. 

     Policisté již určili, že vozidlo řídil právě tento pětadvacetiletý muž a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů Těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a Neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředků.
     Policisté se případem dále zabývají a momentálně čekají na výsledky vyžádaných znaleckých posudků.

     Zdravotní stav obou zraněných bratrů, kteří cestovali na zadním sedadle, se postupně zlepšuje. Podle našich informací jeden z bratrů už mohl být z nemocnice propuštěn, druhý je bohužel stále ještě hospitalizovaný.


Původní článek

     V pátek 17. prosince před desátou hodinou došlo v Plzni na Klatovské třídě, těsně u vjezdu do Věznice Plzeň, k velmi vážné dopravní nehodě.
     Vozidlo Audi A4 jedoucí velice vysokou rychlostí směrem od Litic do centra Plzně vyletělo ze své jízdní dráhy, rotovalo přes střechu do protisměru, ještě v letu přerazilo lampu pouličního osvětlení, zdemolovalo svodidla a nakonec prorazilo plot. 

     Podle prvotních informacích ve vozidle cestovali čtyři mladíci. Dva z nich zůstali vážně zranění na místě, zatímco řidič a spolujezdec z místa okamžitě utekli a kamarády tak nechali bez poskytnutí jakékoli pomoci. 

     Na místo události okamžitě vyjely všechny záchranné složky. Za záchranou službu zde zasahovaly vozy RV, 2x RZP a také inspektor provozu. Hasiči spolupracovali se záchranáři, provedli protipožární opatření a zajistili místo nehody.
     "Z místa transportujeme dva mladíky na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín. Jednoho ve vážném stavu s poruchou vědomí a druhého se středně těžkým zraněním při vědomí",
 uvedli nám záchranáři ještě během noci.

     Na místo samozřejmě vyjelo také několik hlídek policie včetně psovoda se psem a policisté začali intenzivně pátrat po obou uprchlých mladících. Oba se po krátké době podařilo dopadnout a policisté je podrobili dechové zkoušce na přítomnost alkoholu i drog.

     "Dle prvotních informací mělo vozidlo jet ve směru od Litic do centra města. V pravotočivé zatáčce se zřejmě vlivem rychlosti dostalo vozidlo do neřízeného smyku, vyjelo vlevo do protisměrné části vozovky a dále mimo vozovku, kde se střetlo s kovovými svodidly, sloupem veřejného osvětlení a betonovým plotem.
     Vozidlo se při nehodě mělo otočit přes střechu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění u mladistvého a osmnáctiletého spolujedoucího, kteří po nehodě zůstali ve vozidle zaklíněni.
     Další dva mladíci ve věku 25 a 19 let měli z vozu po nehodě utéci. Policisté tyto dvě osoby v krátké době vypátrali. Obě osoby byly vyzvány k dechové zkoušce na zjištění požití alkoholického nápoje s tím, že 25letý muž dechovou zkoušku na místě odmítl a plně s policisty na místě nespolupracoval.
     U devatenáctiletého mladíka dechová zkouška vyšla s pozitivním výsledkem více než dvě promile alkoholu a provedený orientační test na případné ovlivnění omamnými či psychotropními látkami také vyšel pozitivně, a to na amfetamin. Dopravní policisté se nadále zabývají příčinou a okolnostmi kolize a provádí úkony směřující k řádnému ustanovení řidiče," 
popsala nehodu druhý den dopoledne mluvčí policie.


 

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.