Foto

O život buldočka bojovali více než půl hodiny

Hasiči zachraňovali štěně z několikametrové šachty

pátek 28. ledna 11:50 , aktualizace 11:50

Hasiči Smrt Zvířata

     V neděli 23. ledna kolem třetí hodiny odpoledne vyjížděli dobrovolní hasiči ze Skalné k oznámenému pádu štěněte Francouzského buldočka do šachty na zahradě domu ve Františkových Lázních. Štěně nešťastnou náhodou do několikametrové šachty spadlo v průběhu jejího čištění a přes veškerou snahu přítomného svědka se ho nedařilo dostat ven.

     Při příjezdu hasičů na místo bylo štěně celé ve vodě, unavené a značně vystresované. Vzhledem k šířce šachty a hloubce, ve které se nebohé zvíře nacházelo, nebylo možné se k němu nijak dostat a hasiči museli improvizovat. Během pouhé půlhodiny se jim podařilo odčerpat z šachty vodu a poté pod vyděšené štěně podstrčit lano, na kterém bylo vytaženo.
     Po vytažení byla pejskovi poskytnuta veškerá možná péče s ohledem na jeho vyčerpání a podchlazení, po předání majitelům byl pak transportován k veterináři k další odborné pomoci a ošetření.

     Přes obrovské nasazení všech zasahujících a veškerou snahu veterináře bohužel kolem půlnoci buldoček celkovému vyčerpání a podchlazení podlehl.

Foto Hasiči