Foto

Bulharští policisté kontrolovali ubytovny

Projekt společných hlídek policie jede na plné obrátky

23. května 2019 16:36 , aktualizace 16:54

Cizinci Ubytovny

Partner článku – Mraknet

     Od května nejen v Plzni, ale i na Tachovsku a Stříbrsku v rámci preventivního opatření spolupracují s policisty zahraniční kolegové. Ti jsou začleňováni do společných policejních hlídek, které provádějí zejména preventivní kontroly v oblastech, ve kterých se nachází průmyslové zóny a je v nich vyšší koncentrace cizinců. Ti mají často problémy spojené s jazykovou bariérou či se znalostí našich právních norem. A právě proto v těchto místech působí ve smíšených hlídkách policisté z Bulharska, Rumunska a Polska, kteří svým krajanům poskytnou potřebné informace. 

     V pondělí se smíšené hlídky pohybovaly na Stříbrsku. Dva policisté ze stříbrského obvodního oddělení, jeden policista z plzeňského odboru cizinecké policie a dva kolegové z Bulharska prováděli pěší hlídkovou činnost v centru města a jeho okolí. Přitom zkontrolovali pět ubytovacích zařízení a přibližně čtyři desítky cizinců různých národností.

     Dnes zase v Plzni vyrazili smíšené hlídky cizích i našich policistů společně s revizory kontrolovat autobusy a trolejbusy vezoucí zahraniční dělníky na Borská pole, ale o této akci více až zítra.

     Společné hlídky budou na různých místech Plzeňského kraje k vidění i v následujících týdnech.

     O projektu společných hlídek jsme informovali v článku:

V Plzni jsou policisté z Bulharska, Rumunska, Polska a Slovenska

V Plzni jsou policisté z Bulharska, Rumunska, Polska a Slovenska

10. 05. 2019, 17:24, aktualizace 26. 05. 2019, 12:52

Cizinci v Tesco Bory byli velice překvapeni a pár si jich odvedla i kriminálka

Foto: PČR

 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.