Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Cyklistku srazil a zadním kolem přejel autobus

V Plzni Božkově zasahují všechny záchranné složky a silnice je zcela uzavřena

27. května 2023 19:01 , aktualizace 20:23


     K další dnešní velmi vážné dopravní nehodě došlo v šest hodin odpoledne v Plzni Božkově. Podle prvotních informací zde asi padesátiletá cyklistka jela směrem do centra Plzně, a když ji před mostem přes Úslavu předjížděl autobus, žena měla náhle odbočit vlevo, takže ji autobus srazil bokem a přejel zadním kolem.

     Podle informací z místa žena utrpěla mimo jiné i velmi těžké poranění hrudníku.

     Na místě zasahovaly všechny záchranné složky. Prvotní předlékařskou pomoc ženě poskytovali hasiči, které následně vystřídali záchranáři. Ti pak na stabilizaci stavu ženy pracovali dlouhé desítky minut a následně ji ve velmi vážném stavu transportovali na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín, kde nyní o její život bojují lékaři.
     Silnice je v místě nehody pochopitelně zcela uzavřena.

     Na místě v tuto chvíli pracují dopravní policisté a specialisté z firmy Drony SIT, a na cestě je i znalec z oboru dopravy. Čekáme na zprávu policie a po obdržení budeme článek aktualizovat.

      Silnice bude uzavřena ještě asi na dvě hodiny.

Aktualizace:

      "Autobus, který řídil muž narozený v roce 1989, a cyklistka narozená v roce 1966 měli jet souběžně ve směru od Letkovské ulice do centra, cyklistka dle všeho chtěla odbočit doleva a došlo k jejich střetu. Nehoda je v tuto chvíli v šetření dopravního inspektorátu Plzeň - město," uvedla nám mluvčí policie s tím, že řidič autobusu měl test na přítomnost alkoholu negativní a cyklistka nebyla vzhledem k rozsahu zranění testu schopna a byl proto u ní nařízen odběr krve.O pouhou hodinu a půl dříve došlo k další vážné dopravní nehodě, tentokrát u Klatov:

Čelní střet dvou aut, na místě šest zraněných včetně dvou dětí

     Dnes odpoledne v půl páté došlo ve Štěpánovicích, což je malá obec u Klatov, k velmi vážné dopravní nehodě dvou osobních vozů. Jednalo se o čelní střet a bohužel v jednom z vozů cestovaly i dvě děti.
     K nehodě okamžitě vyjely všechny záchranné složky a z letiště v Líních vzlétl i vrtulník Letecké záchranné služby.

     Na místě se nacházelo celkem šest zraněných osob, z čehož dvě byly malé děti ve věku asi pět a dva roky. Dvě osoby museli hasiči z vraku jednoho z vozů vyprostit bez použití hydraulických nástrojů. Všechny zraněné si pak převzali záchranáři, přičemž jednu ženu a jedno dítě přepravili letecky do Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín a ostatní pak transportovali do nemocnic v Plzni či Klatovech pozemní cestou. Hasiči mezitím ještě provedli protipožární zabezpečení i zajištění místa nehody.

     "Mohu potvrdit, že jsme si převzali do péče celkem šest osob. Letecky jsme transportovali dítě ve vážném stavu se středně těžce zraněnou matkou na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín. Druhé dítě s lehčími zraněními v doprovodu matky, která nebyla účastníkem nehody, bylo směřováno na Akutní příjem téže nemocnice. Žena narozená v roce 1994 byla se středně těžkými zraněními transportována pozemní cestou na Akutní příjem Fakultní nemocnice v Plzni a ostatní byli transportováni do nemocnice v Klatovech," doplnila informace mluvčí záchranářů.

      Podle mluvčí policie k nehodě došlo tak, že řidička vozu Škoda Scala narozená v roce 1994 jedoucí ve směru od Plzně na Klatovy měla ze zatím neznámých důvodů přejet do protisměru, kde se čelně střetla s protijedoucím vozem značky Volvo, které řídil muž narozený v roce 1974. Ve škodovce s řidičkou cestovala ještě spolujezdkyně narozená v roce 1951 a dvě děti. Ve Volvu pak s řidičem cestovala spolujezdkyně narozená v roce 1982. 

     Řidič i řidička měli test na přítomnost alkoholu negativní a dopravní policisté z Klatov se nehodou dále zabývají. Silnice byly v místě nehody zcela uzavřena asi na hodinu a půl.

Foto: PČR

  Pdigital

Orientujeme se na výkonnostní kampaně a budování značky na sociálních sítích. Naší expertízou jsou PPC kampaně a správa sociálních sítí (obsah i výkonnostní kampaně).