Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Muž zřejmě prožil něžný románek s trolejbusem

Tak na tuhle jízdu cestující z trolejbusu číslo 12 bezesporu dlouho nezapomenou

čtvrtek 28. září 18:11 , aktualizace 18:28

Alkohol Cizinci Doprava Policie

Partner článku – RK Salzmann


     Několik čtenářů nás upozornilo na video, zachycující velmi podivný incident, ke kterému došlo minulý čtvrtek na křižovatce ulice Tylova a ulice Koperníkova v Plzni, a který musel ukončit až zásah policistů.
     Bohužel, vzhledem k velkému množství vážných událostí, o kterých jsme museli v poslední době informovat, jsme se ke zpracování tohoto případu dostali až nyní. 
 


     Zjevně silně podnapilý či intoxikovaný a pouze do ponožek obutý muž zde blokoval projíždějící trolejbus linky č. 12 jedoucí směrem na Božkov a odmítal z jeho jízdní dráhy odejít.

     Co přesně mladý muž chtěl není z videa jasně patrné. Nejednalo se totiž o poškozování trolejbusu, ale spíše o jeho něžné osahávání. Muže se ze silnice snažilo odvést několik lidí, ale ten naprosto neovládal své chování, na žádosti nereagoval, stále se vracel zpět před trolejbus a zamyšleně ho dál osahával. Poté, co se začal věšet za stěrače a hrozilo jejich ulomení, došla trpělivost i řidiči trolejbusu, ale ani ten nedokázal mladého muže z místa odvést.

     Několika našim čtenářům tak jednání muže připomnělo slavnou postavu Fuka z českého filmu Nahota na prodej. Ten totiž také měl k vozidlům zvláštní vztah.

     
     Mužovo počínání tak ukončil až příjezd policejní hlídky přivolané svědky a trolejbus konečně mohl pokračovat v jízdě.

     Podle tiskového mluvčího Plzeňských městských dopravních podniků nedošlo k poškození vozu, pouze k asi desetiminutovému zpoždění linky na trase. Událost také zdržela množství řidičů, kteří zůstali zablokovaní za trolejbusem.

     Muže na místě zajistili policisté a podrobili ho dechové zkoušce na alkohol. "Muž nadýchal 2,82 promile a vzhledem ke svému stavu byl předán do péče záchranářů," uvedla nám tisková mluvčí policie.


Video Radina RB

 RK Salzmann

Rodinná firma s realitním zaměřením v plzeňském regionu.