Foto

"Bydleli tu příbuzní, teď tu budu bydlet já," uvedl muž přistižený při vloupání do bytu

Strážníci řešili o víkendu mimo jiné krádeže, rvačky i opilce

6. srpna 2018 13:23 , aktualizace 14:24

Alkohol Bezdomovci Cizinci Městská policie Napadení Vloupání Záchytka

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     V pátek odpoledne předal strážníkům městské policie dvaadvacetiletý mladík dva malé nalezence. Šlo o dvě cca tříměsíční koťata, která našel v parku za OC Plaza v Radčické ulici a nikdo se k nim nehlásil.
     Jedno z koťat mělo na krku řetízek z korálků, nyní jsou obě zvířata v plzeňském útulku, kde se o ně starají. 

     Zlodějka, která se pokusila o krádež v jednom z plzeňských obchodních domů na Lochotíně, byla v neděli dopoledne zadržena pracovníkem ostrahy. Ten následně vyrozuměl městskou policii a na místo tak už před devátou dopoledne mířila hlídka z místní služebny. 
     Brzy na to strážníci zjistili, že se jedná o dvaadvacetiletou ženu, která si z obchodu chtěla odnést mléčné nápoje v hodnotě necelých 150 Kč. Zaměstnanec ostrahy ji viděl, jak si je ukládá do pootevřené kabelky. Při prověřování totožnosti podezřelé vyšlo najevo, že dotyčná nekradla poprvé. Dané zboží údajně odcizila pro své dítě. Celá věc bude předána k dořešení správnímu orgánu.

     V neděli večer, když projížděla hlídka strážníků ze služebny Bory Jateční ulicí, když si všimla skupiny čtyř osob, která se dobývala do jednoho z bytů tamního domu.
     V okamžiku, kdy se hlídka dostala vozem před vchod, byli už všichni uvnitř bytu, na výzvu strážníků ale vyšli ven. Strážníci tři muže a jednu ženu zajistili, a to i s nářadím.
     Osmatřicetiletý muž, který byl s ostatními zadržen, uvedl, že byt byl v minulosti údajně obýván jeho příbuznými a on se tam hodlá nastěhovat. Protože neměl klíče, dostal se do bytu tak, že poškodil vchodové dveře za použití nářadí. Případ si převzali státní policisté. 

     Kromě osob, které neznaly míru alkoholu a vypily toho více, než jejich organismus snese, si museli strážníci poradit také s agresivitou některých z nich.
     Rekordmanem posledních dnů se stal čtyřiačtyřicetiletý muž. V pátek odpoledne ho hlídka městské policie sbírala namol opilého v Plzni na Doubravce, kde si ustlal vedle křoví v Masarykově ulici. Kvůli přemíře alkoholu, která mu v těle kolovala, neustále padal a nebyl schopen ani s hlídkou hovořit. Výsledek dechové zkoušky, které se muž podrobil, byl alarmující, nadýchal 4,33 promile.  V tomto stavu byl převezen na záchytku k vystřízlivění. 

     Druhou na záchytku transportovanou osobou byl padesátiletý muž. Před sedmou večer vyslal operační strážník hlídku prověřit oznámení k hale TJ Lokomotivy. Na trávě zde našli strážníci ležet opilého člověka, který se ani s jejich pomocí nebyl schopen udržet na nohou. Sám přiznal, že za jeho stav může několik piv, která vypil. Strážníci si proto přivolali na místo kolegy s vozidlem pro převoz podnapilých osob a odvezli muže k vystřízlivění.

     O necelé dvě hodiny později vyjela hlídka na Doubravce řešit problém v místní restauraci v Mohylové ulici. Na městskou policii se obrátila obsluha, neboť jedna ze zákaznic i přes upozornění nerespektovala v restauraci zákaz kouření. Čtyřiačtyřicetiletá žena byla nakonec ochotna se strážníky vyřešit záležitost na místě v příkazním řízení. Při odchodu z restaurace ale nezvládala dostatečně chůzi po svých, opakovaně padala, několikrát upustila francouzskou hůl a protože ve svém stavu nekontrolovala své chování, noc strávila na záchytce. 

    Ve stavu silné opilosti byl transportován do péče personálu záchytky v sobotu odpoledne jednatřicetiletý cizinec. Namol opilý ulehl na chodník v Prokopově ulici. Dechovou zkouškou byla u něj zjištěna hladina alkoholu v dechu 2,87 promile. 

    O něco méně nadýchal při kontrolním testu na přítomnost alkoholu v dechu sedmadvacetiletý muž, kterého našla hlídka ležet ve večerních hodinách v parku na náměstí Emila Škody. 
    Muž byl po probuzení vyzván, aby se podrobil dechové zkoušce a jejím výsledkem byla naměřená hodnota 2,46 promile. Jakmile mu strážníci sdělili, že bude umístěn na záchytku, jelikož není schopen kvůli silné opilosti kontrolovat své chování, má problémy s chůzí po svých, začal se chovat agresivně a snažil fyzicky napadnout jiného, opodál stojícího muže. Hlídka mu v jeho úmyslu zabránila a za použití hmatů a chvatů ho zpacifikovala. Na záchytku muž putoval s pouty na rukou. 

     V neděli ráno před devátou hodinou vyjeli strážníci do Tylovy ulice, kde měl na chodníku ležet muž bez domova a nějaké osoby se ho snažily zvednout.
     Prostřednictvím kamerového záznamu strážníci zjistili, že dva muži a žena dotyčného předtím fyzicky napadli. Strážníci zraněnému muži poskytli nezbytnou první pomoc, ošetřili mu krvácející ránu nad obočím a přivolali záchranáře, kteří muže transportovali k dalšímu ošetření do zdravotnického zařízení.
     Trojice silně podnapilých osob strážníkům vysvětlila, že jim muž údajně chtěl ukrást láhev rumu, kterou si předtím zakoupili v blízké večerce a chtěli si jí v klidu vypít. Dotyčný jim ji údajně chtěl odcizit, měl si ji dát do kapsy a chtít odejít. Aby tomu zabránili, jeden z nich do muže strčil a poté došlo na údery pěstí do hlavy a zad.
     Celou věcí se bude zabývat přestupková komise.
     O chvíli později hlídka musela tuto trojici znovu upozornit na nevhodné chování na veřejnosti.
     Po půl jedenácté pak musela hlídka strážníků vyjet ke stejné trojici na Klatovskou třídu, kde mezi dvěma muži došlo ke konfliktu. Dvacetiletý mladík se začal agresivně chovat i k hlídce. Provedená dechová zkouška u něj prokázala přítomnost 1,85 promile a proto byl transportován na záchytku.

Foto: MP

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.