Foto Video

"Byl celý od krve, udělal to Gerlagy. Jdeme na něj!"

Následnou odvetu za napadení muže zmařili policejní těžkooděnci

7. listopadu 2018 19:46 , aktualizace 21:07

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Dnes v podvečer došlo k napadení mezi plzeňskými bezdomovci a opět se útok konal v opuštěné, kontroverzní stavbě Davida Housera na Rokycanské třídě. "Byl celý od krve, udělal to Gerlagy. Jdeme na něj! Utíkal k Abertu," oznamovala nám nadšeně parta bezdomovců, která se pasovala do role mstitelů. 
     Tresné výpravě vyrazit pomstít se zabránili policejní těžkooděnci, kteří dorazili rovnou z utkání mezi Plzní a Real Madrid, nechali všechny mimo budovu nastoupit a začali zjišťovat k čemu vlastně došlo. Další policisté z plzeňské pořádkové jednotky mezitím společně s psovodem opuštěnou budovu prohledali a postupně odsud vyvedli dalších asi 20 osob, prohlídku budovy už měli natrénovanou z nedávné vraždy, kdy zde také hledali podezřelého.
     Někteří z bezdomovců byli sdílní a popsali nám, že jeden ze zde hojně zastoupených cizinců se na druhého muže vrhl, prý kvůli ženě a začal ho bít do hlavy kladivem. "Byl celý od krve, úplně mu rozbil hlavu, má těžký otřes mozku," znalecky popisoval jeden z mužů. Později na dramatičnosti příběhu ale ubral a přiznal, že nešlo o kladivo, ale ve vzteku utrženou nohu od postele.
     "Já jim furt říkám, aby se mi tu neprali, ale oni na mě nedají a dělají mi tu nepořádek," vysvětlovala nám další žena, která zřejmě již k budově pojala vlastnický vztah. "Nepište o nás ale, že bereme drogy, my tady ne, my jenom trávu a perník, drogy ale ne," doplnila ještě dobrá žena.
     Mezitím se jedné z policejních hlídek podařilo podezřelého muže zadržet ve Wenzigově ulici v centru Plzně. "Můžeme potvrdit, že se případem intenzivně zabýváme, ale vše je teprve na počátku a stav obou mužů zatím vylučuje výslech, jednomu jsme naměřili 3,17 a u druhého 3,56," uvedla mluvčí policie. Záchranná služba potvrdila, že zraněného muže transportovala do nemocnice. Jak vážná jsou zranění napadeného zatím nikdo neuvedl, ale dle našich informací muž po útoku komunikoval.


      

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.