Foto

Čelní střet dvou vozů, na místě dvě zraněné ženy a jedno dítě

Ve Šťáhlavech u další dnešní vážné dopravní nehody zasahují všechny složky IZS

středa 10. května 13:51 , aktualizace 14:17

Doprava Nehody Záchranáři


     K další dnešní vážné dopravní nehodě došlo v půl jedné odpoledne a bohužel šlo opět o čelní střet. Tentokrát to byly dva osobní vozy, které se střetly v Nezvěstické ulici ve Šťáhlavech. K nehodě opět vyjely všechny záchranné složky.

     Na místě se nacházely tři zraněné osoby, které byly předány do péče záchranářů. Hasiči mezitím provedli protipožární zabezpečení a zajištění místa nehody. "My jsme z místa dopravní nehody transportovali dvě ženy narozené v letech 1993 a 1979, a dítě, všechny na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň s lehkými, i když  vícečetnými zraněními a při vědomí," doplnili nám informace záchranáři.

     Nehodu zatím na místě šetří policisté, ale jak k ní došlo, nám popsali svědci. Podle nich jela mladší z řidiček ve voze VW Golf směrem na Nezvěstice, náhle přejela do protisměru a střetla se s vozem Škoda Octavia, který řídila starší z řidiček a s tou ve voze cestovala i asi dvanáctiletá holčička.

     Obě ženy měly test na přítomnost alkoholu negativní.

     Silnice je v místě nehody zcela uzavřena.

Foto: HZS a KP


     K další vážné nehodě, při které došlo k čelnímu střetu, došlo pouhé dvě hodiny před touto. Již jsme o ní informovali v článku:

Čelní střet kamionu s osobním vozem

     Dnes dopoledne před desátou hodinou došlo nedaleko Spáleného Poříčí u odbočky na Hořehledy k vážné dopravní nehodě, konkrétně střetu kamionu s osobním vozem. Z místa bylo hlášeno velmi vážné zranění jedné osoby, takže na místo vyjely všechny záchranné složky a povolán byl i vrtulník LZS. 

     Podle informací z místa osobní vůz Citroen C1 řídila žena a ve voze cestovala sama, kamion řídil muž, který byl v kabině taktéž sám a došlo k čelnímu střetu, po kterém kamion vyjel z vozovky.

     Řidič kamionu z nehody vyvázl nezraněn, řidička osobního vozu ale dopadla podstatně hůře, utrpěla rozsáhlá mnohočetná zranění a byly u ní poruchy vědomí. 
     Záchranáři nám uvedli, že z místa nehody letecky transportovali ženu narozenou v roce 1957 ve velmi vážném až kritickém stavu na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín. 

     Nehodu na místě samozřejmě šetří policisté a jejich mluvčí nám uvedla, že podle dosud zjištěných informací řidič kamionu značky Renault narozený v roce 1976 nedal přednost řidičce vozu Citroen narozené v roce 1957.
     Řidič kamionu byl podroben testu na přítomnost alkoholu, který vyšel negativně. U řidičky ho vzhledem k jejím zraněním vykonat nešlo a byl proto nařízen odběr krve ve zdravotnickém zařízení. 


 


 


Optika Ofitop

Oční optika pro děti a dospělé - nadstandardní péče o Váš zrak.