Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Řidič se zákazem řízení smetl motorkáře

Nehodu, při které byl vážně zraněn motorkář, dle všeho zavinil muž jedoucí v protisměru

středa 31. května 11:11 , aktualizace 11:11

Doprava Nehody Záchranáři


     Včera v půl sedmé večer došlo na silnici mezi Šťáhlavy a Nezvěsticemi k vážné dopravní nehodě, konkrétně ke střetu motocyklu s osobním vozem. Podle svědků jel motocyklista řádně ve svém pruhu, ale řidič vozu si zkracoval zatáčku protisměrem a motorkář tak již neměl šanci se mu vyhnout.

     K nehodě vyjely všechny záchranné složky, hasiči zajistili místo události i protipožární opatření a zraněného si do péče převzali záchranáři."Muže narozeného v roce 1969 transportujeme na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň se středně těžkými zraněními, ale při vědomí," uvedli záchranáři.

     Nehodou se samozřejmě zabývají policisté a již po příjezdu na místo zjistili, že zřejmý viník nehody neměl za volantem co dělat.
     "Čtyřiadvacetiletý řidič vozu Subaru Legacy jel směrem k obci Nezvěstice a v prostoru přibližně 150 metrů za křižovatkou při průjezdu levotočivé zatáčky přejel do protisměrné části vozovky, kde se střetl levou přední částí vozidla s motocyklem Yamaha řidiče narozeného v roce 1969, který k uvedenému místu přijížděl ve směru od obce Nezvěstice. Po střetu byl motocykl odražen vpravo v jeho směru jízdy do travnatého svahu," popsala tisková mluvčí policie a pokračovala: "S řidičem osobního vozu byla provedena dechová zkouška a test na přítomnost omamných a psychotropních látek s negativním výsledkem. Z evidencí ale bylo zjištěno, že řidič osobního vozu má platnou blokaci řidičských oprávnění, jeho vozidlo nemá platnou technickou prohlídku a dále nemá platné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla."


 


 


Plzeňské želvy

Plzeňské želvy je tradiční plzeňské služba na odvoz vozu klienta. Fungují nepřetržitě již od roku 2008 a od té doby odvezly přes 200 tisíc vozů a přispívají tak k větší bezpečnosti na silnicích v Plzni a okolí. Odvoz vozu si můžete volat 7 dní v týdnů na čísle 607 202 202.