Foto

Co vedlo k velmi vážné nehodě na Slovanech?

Doplněno vyjádření svědků, policie a také video z místa

neděle 2. srpna 22:11 , aktualizace pondělí 3. srpna 00:18

Doprava Nehody

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     V neděli večer kolem půl deváté došlo k velmi vážné dopravní nehodě na Mikulášském náměstí v Plzni, o této nehodě jsme informovali v článku a uvedli, že budeme aktualizovat.

     Jak jsme již včera uvedli, pravděpodobný viník jel v Opelu Vectra ve směru do centra a podle svědků jel velmi vysokou rychlostí. V Opelu cestovali dva cizinci bez dokladů a podle svědků mělo jít o Ukrajince.
     V zatáčce u hřbitova přejeli s vozidlem do protisměru, kde se jim jen těsně vyhnul řidič protijedoucího vozu, bohužel za ním jedoucí řidička vozu Škoda Citigo již neměla sebemenší šanci se nehodě vyhnout a došlo k čelnímu střetu.
     Náraz byl tak silný, že Škodu odhodil asi třicet metrů zpět proti jejímu původnímu směru jízdy.

Video z místa

(čas na videu je o hodinu posunut)

     Na místě začalo zraněným pomáhat velké množství lidí a k nehodě vyrazily všechny záchranné složky. Hasiči zajistili místo události, provedli protipožární opatření a asistovali záchranářům v ošetřování zraněných.
     Policisté kompletně uzavřeli Mikulášskou třídu u Mikulášského náměstí včetně tramvajové dopravy.
     Záchranáři z místa nehody transportovali muže narozeného v roce 1984 a ženu narozenou v roce 1992 se středně těžkými zraněními při vědomí na urgentní příjem Fakultní nemocnice Lochotín. Dalšího, tentokrát těžce zraněného, asi třicetiletého muže transportovali na Emergency téže nemocnice.

     Během noci nám výše uváděnou verzi svědků potvrdila i mluvčí policie a doplnila, že na místě nebylo s ohledem na zdravotní stav osob možné provést dechové zkoušky, takže u všech účastníků byl vyžádán odběr krve v nemocnici. 


 


Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.