Foto Video

Čelní střet s kamionem muž nepřežil, o život ženy nyní bojují lékaři

Tragická dopravní nehoda zablokovala hlavní tah z Plzně na Domažlice

úterý 30. června 19:46 , aktualizace středa 1. července 08:49

Cizinci Doprava Nehody Smrt Záchranáři


     Dnes před sedmou hodinou večer došlo na vjezdu do Stoda ve směru od Chotěšova k tragické dopravní nehodě.
     "Řidič cizí státní příslušnosti narozený v roce 1960 s vozem značky Opel Zafira jel po silnici číslo 26 ve směru z Plzně na Domažlice a z dosud nezjištěných příčin došlo ke střetu s protijedoucím kamionem, který řídil muž narozený v roce 1968," popsala nehodu tisková mluvčí policie.
      Na místo vyjely všechny záchranné složky, hasiči zajistili místo události a záchranáři si do péče převzali vážně zraněnou spolujezdkyni z osobního vozu. Řidiči osobního vozu bohužel již nebylo pomoci, muž utrpěl smrtelná zranění a lékař mohl pouze konstatovat smrt.
     "Zzs z místa nehody transportuje ženu ve věku přibližně 45 let, se zajištěnými dýchacími cestami a mnohočetnými zraněními do Fakultní nemocnice na urgentní příjem. Muž utrpěl zranění neslučitelná se životem," uvedla tisková mluvčí záchranářů. Na místo byl povolán koroner k ohledání těla zemřelého řidiče, tělo je ale ve vraku vozu zaklíněno tak, že ho hasiči musí vyprostit pomocí hydraulického zařízení. 
     Silnice byla v obou směrech uzavřena a byla stanovena objízdná trasa, pro osobní vozy v Chotěšově vlevo na Mantov a dále zpět do Stoda. Pro nákladní automobily může být objízdná trasa jednosměrná z Chotěšova na Dobřany a dále na přivaděč a Přeštice. Ve směru od Holýšova je objížďka možná ve Stodě do Stříbrské ulice a dále na Lochousice a k D5. Kamiony však nesmí přejíždět přes železniční nadjezd, ale musí ho objet vlevo přes přejezd ul. Nádražní.