Foto

Padělané oblečení, parfémy i stavebnice

Celníci na bleších trzích v Plzni a na tržnicích v pohraničích zabavili zboží za miliony korun

středa 23. listopadu 12:58 , aktualizace 12:58

Podvodníci

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

      Začátkem listopadu provedli plzeňští celníci další intenzivní kontrolní akci se zaměřením na dodržování povinností a zákazů v souvislosti s vymáháním práv duševního vlastnictví, ke které si vytipovali provozovny v příhraničních oblastech a víkendové „bleší trhy“ v Plzni. I přes to, že kontroly ze strany Celní správy ČR probíhají pravidelně a prodejcům hrozí zadržení zboží, i tentokrát celníci objevili velké množství padělaného zboží.

      "Ve třech provozovnách v katastru obce Folmava a Svatá Kateřina jsme zadrželi téměř 500 kusů padělků, přičemž hodnota originálních výrobků na trhu by dosahovala 2 milionů korun. Nejčastěji se jednalo o textilní výrobky, obuv, parfémy a dětské stavebnice.
      Další padělané zboží objevili celníci na tradičních „bleších trzích“ v Plzni. V tomto případě zadrželi 300 kusů padělků v hodnotě originálních výrobků půl milionu korun a převážně se jednalo o příslušenství k telefonům,"
popsala tisková mluvčí Celního úřadu pro Plzeňský kraj s tím, že pozornosti celníků neunikla ani nabídka tabákových výrobků, které dle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek nesmí být na trzích nabízeny. Všechny byly navíc chybně značeny tabákovými nálepkami, a tudíž prodávány s nižší sazbou spotřební daně.

      "Veškeré zboží bylo převezeno do skladu celního úřadu. Majitelé ochranných známek potvrdili, že zadržené zboží porušuje práva duševního vlastnictví a vyjádřili souhlas se zničením zboží," doplnila mluvčí celního úřadu.

Foto CÚ


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.