Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Centrum Plzně v noci zažilo zatím největší policejní razii

Na Americké nechyběl ministr vnitra, hejtman, policejní prezident , primátor nebo policejní ředitelé

4. března 2017 02:14 , aktualizace čtvrtek 9. března 14:42

Alkohol Bezdomovci Cizinci Drogy Městská policie Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Včera odpoledne jsme informovali o konferenci „Agenturní zaměstnávání v Plzni a jeho přímý dopad na samosprávu obce,“ a už v té době jsme věděli, že se připravuje zatím největší policejní razie v centru města pod názvem „Bezpečné centrum“.
     Tohoto mimořádně velkého policejního opatření, které probíhalo v noci na dnešek, se mimo jiné účastnil ministr vnitra, krajský hejtman, policejní prezident, krajský policejní ředitel, ředitel městské správy policie , primátor města nebo velitel Městské policie Plzeň.
     Akce samotná začala před desátou večer, probíhala až do ranních hodin a policisté prošli nejen Americkou ulici, ale celé centrum města. Opatření bylo zaměřeno především na kontrolu dodržování veřejného pořádku a kontrolu pobytu cizinců.
     Za policii se akce účastnili příslušníci obvodního oddělení, pořádkové jednotky, psovodi i kriminalisté. Policisté prošli kluby, bary, herny a samozřejmě kontrolovali i podezřelé osoby na ulicích.
     Během akce došlo k zajištění a předvedení několika osob.

      „V pátek 3. března proběhla další akce, které se zúčastnil i ministr vnitra, policejní prezident, hejtman Plzeňského kraje a primátor města Plzně. Ředitel plk. Pavel Krákora hosty seznámil s bezpečnostní situací v centru Plzně a všichni společně následovali policisty na kontroly do barů a heren. Akce se zúčastnily dvě desítky policistů a městských strážníků. Zapojeni byli i kynologové se svými služebními psy, speciálně vycvičenými na vyhledávání omamných a psychotropních látek. Během akce policisté zkontrolovali 7 provozoven, 79 osob, z toho 23 cizinců. Čtyři cizinci neměli u sebe potřebné doklady, proto je policisté předvedli ke zjištění totožnosti. Jeden z nich byl veden v Schengenském informačním systému z důvodu pátrání po pobytu pro justiční orgány jiného státu. V blokovém řízení byl řešen jeden přestupek na úseku dokladů cizinců. U dvou osob služební pes odhalil omamné a psychotropní látky, vzhledem k množství se jednalo o přestupek na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi,“ uvedla k razii tisková mluvčí policie.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.