"Chci zpátky do dětského domova!" plakal chlapeček

Šestileté dítě bylo ve zbídačeném stavu, pokryté modřinami a trpělo podvýživou

středa 9. října 18:23 , aktualizace 18:45

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Vysloveně peklo si v průběhu července prožil šestiletý chlapeček na návštěvě u rodičů.
     Chlapečka rodiče sami již před čtyřmi lety nechali umístit do dětského domova s tím, že se o něj nedokáží postarat. Letos na konci června si k sobě chlapce vzali na prázdniny, ale do domova ho vrátili ještě před skončením povolené návštěvy a ve velmi zbídačeném stavu, chlapec byl pokrytý modřinami a trpěl podvýživou. Vychovatelky se proto okamžitě obrátily na policii.
     Rodiče nejprve synův stav sváděli na jeho nešikovnost, později ale přiznali, že chlapce "vychovávali" například kvůli úklidu. Poté, co soudní znalec posoudil modřiny jako výsledek silného a opakovaného bití, mimo jiné páskem a zřejmě i prutem, matka přiznala, že když nepomohlo plácnutí, sáhla po pásku.
     Důvodem téměř každodenního bití měla být například nelibost rodičů ohledně chlapcova stýskání si po tetách z dětského domova. Navíc neměl po celou dobu pobytu u rodičů dostat pořádně najíst.
      Kriminalisté nyní ukončili prověřování případu a oba rodiče začali trestně stíhat.
      "Usnesení o zahájení trestního stíhání převzala pětatřicetiletá žena a třiačtyřicetiletý muž ze Železnorudska, kteří byli obviněni ze spáchání přečinu týrání svěřené osoby, kdy od konce měsíce června  do 23. července letošního roku v místě bydliště fyzicky trestali svého syna a způsobili mu zranění a ani jej a další děti řádně nevyživovali," uvedla k případu tisková mluvčí policie. 
      Zatímco chlapeček si s sebou tento děsivý zážitek zřejmě ponese celý život, oběma rodičům hrozí v případě odsouzení pouze pětiletý trest odnětí svobody.

Foto ilustračníAdvokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.