Foto Video

Chlapci se zamaskovali, ukradli cizí peněženku a vesele se smáli

Po zveřejnění videa je ale asi smích přejde, zvláště, když jim teď mimo ostudy hrozí až dva roky

čtvrtek 30. listopadu 18:10, aktualizace čtvrtek 30. listopadu 18:27

Pátrání

Partner článku – Delta Plzeň


     Tachovští policisté se obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po dvou nepříliš chytrých mladících, kteří jsou podezřelí z přečinu zatajení věci a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.
     Mladíci v pátek 20. října mezi 14:06 – 14:10 hodin v obchodním centru Kaskády v Tachově nalezli peněženku, kterou si zde odložil a následně zapomněl 39letý muž, když si fotil dárek pro ženu.
     Podle záznamu bezpečnostní kamery jeden z mladíků peněženku na květináči našel, zvedl a dokonce si ji prohlédl přímo před nic netušícím majitelem, chvíli to dokonce i vypadalo, že mu ji chce vrátit. Jenže pak hoch zkontroloval, kolik je v peněžence peněz, což ho demotivovalo a rozhodl se si ji nechat. Viděl ale, že na peněženku kouká kamera.

     Chlapci tedy vymysleli ďábelsky rafinovaný plán. První šel peněženku vrátit a druhý se "vychytrale" zamaskoval kapucí a pro peněženku si zase došel. Že stojí celou dobu přímo v záběru další bezpečnostní kamery, si ale šikulové neuvědomili.

     V peněžence se nacházely osobní doklady poškozeného, platební karta a finanční hotovost ve výši 2 100 korun a 300 euro. Oznamovateli tak vznikla škoda na odcizených věcech přesahující 10 000 korun.

     Tachovští policisté žádají všechny občany, kteří by mohli poskytnout informace vedoucí k ustanovení dvou mladíků, aby se jim ozvali na tel.: 974 337 710, nebo aby kontaktovali linku tísňového volání 158. Své poznatky mohou sdělit i na jakékoliv policejní služebně.

Foto a video: PČR

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.