Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

"Chránil jsem svoji rodinu!" uvedl střelec

Pohotovým výstřelem z pistole zachránil svou maminku i psa

21. července 2020 15:38 , aktualizace pátek 14. srpna 13:26

Městská policie Zbraně Zvířata

Partner článku – Alfa Tactical

     Ve skutečný horor se málem proměnil páteční rodinný výlet Martina z Plzně a jeho rodiny na zámek Nebílovy. Celá rodina stoupala do kopce, když náhle přeskočil plot zahrady u jednoho z domů Americký stafordširský teriér a bez jakéhokoli varování se vrhl na fenku pudlíka Rozárku Martinovy maminky. Zatímco Martinova manželka odváděla do bezpečí děti, Martin se snažil útočícímu psu zabránit zranit maminku, která Rozárku ve snaze ji chránit zvedla do náručí.

     "Byl to mžik", popisoval Martin, "Nejprve jsem chtěl útočícího psa jen odkopnout, ale to se nedalo. Pak maminka padla k zemi a ten pes šel dál po Rozárce, kterou máma svírala v náručí. Musel jsem svoji rodinu ochránit, takže jsem vytáhl svoji pistoli, ale nechtěl jsem toho psa hned zabít, protože zvířata miluji. Vystřelil jsem tedy vedle něj, abych ho jen postrašil, samozřejmě jsem také musel dávat pozor, kam střela půjde, aby někoho nezranila," podrobně nám popsal čtyřicetiletý Martin z Plzně.

     Hned první výstřel staforda naštěstí zahnal, takže Martin dál střílet nemusel. Když se situace uklidnila, Martin vše telefonicky ohlásil, samozřejmě včetně toho, že musel použít svoji legálně drženou pistoli Glock.
     "Mohu potvrdit, že jsme vyjeli k případu napadení psem v Nebílovech, při kterém došlo i k použití zbraně. Případ v tuto chvíli prověřujeme," uvedla nám mluvčí policie.

     Díky pohotovému jednání střelce utrpěla žena pouze oděrky na rukou i nohou a také drobné zranění hlavy. Co je hlavní, útočící pes ani ji, ani jejího pejska nestačil potrhat.

Aktualizace:

     Pro váš velký zájem o tento případ jsme Martina navštívili v práci a představíme Vám ho.

     Když jsme Martina navštívili, právě se chystal na noční službu, již pět let totiž slouží u Městské policie Plzeň a jak nám uvedl, tuto práci dělá velmi rád a právě střelecký výcvik, který absolvoval u městské policie, mu v pátek velmi pomohl. 
     "Jak jste mohli sami dobře vidět, bylo to opravdu velmi rychlé a člověk má tak maximálně dvě vteřiny na rozhodnutí. Když vidíte ležet svoji vyděšenou čtyřiašedesátiletou maminku na zemi, jak svírá naší sedmiletou Rozárku, což je její strašně hodná pudlička, kterou máme z útulku, a kolem nich se míhají zuby rozzuřeného staforda, máte samozřejmě obrovský strach.
     Zároveň jsem ale tomu psu nechtěl ublížit, pokud by to nebylo nezbytně nutné, věřil jsem tomu, že varovný výstřel ho odežene a naštěstí se povedlo,"
 uvedl nám Martin.

     Martin samozřejmě ještě čeká na vyjádření policie, která prošetřuje nejen majitele psa, ale také zda bylo použití zbraně na veřejnosti oprávněné. Výsledku šetření se nijak neobává: "Pokud dojde ke střelbě na veřejnosti, vždy se to šetří, to prostě být musí, vím ale, že to oprávněné bylo, jinak bych ten útok odvrátit nemohl," dodal ještě Martin.


Vše o nutné obraně i krajní nouzi zde:

Vše o nutné obraně

Vše o nutné obraně

23. 01. 2019, 10:20, aktualizace 08. 08. 2023, 15:24

Právník, policista, státní zástupce a střelec radí: Jak se bránit a nenechat se zavřít – od A do Z


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.