Foto

Vyděrači chtěli oběti uříznout prst

Zadržení nebezpečných pachatelů v Chrástu podle místních doprovázely i exploze

úterý 11. srpna 15:27 , aktualizace pondělí 17. srpna 15:26

Napadení Vazba Zadržení pachatele Zásahová jednotka

Partner článku – Alfa Tactical

     Závažnou trestnou činnost, hodící se spíš do amerického akčního filmu, šetřili v posledních týdnech policisté na Plzeňsku.

Vyděrači vyhrožovali i uříznutím prstu

      Čtyřiadvacetiletého muže ve firmě na jižním Plzeňsku ve středu 29. července kolem sedmé hodiny večer navštívila pětice pachatelů a požadovala po něm osmdesát tisíc korun. Jméno obce policie z důvodu ochrany oběti nechce uvádět. 
     "Když jim muž odpověděl, že peníze nemá, fyzicky jej napadli pěstmi i kopanci do celého těla i hlavy," popsala tisková mluvčí policie s tím, že jen zbití muže pachatelům nestačilo a vyhrožovali mu navíc i uříznutím prstu a fyzickou likvidací. V průběhu těchto vyhrůžek měli pachatelé z auta, kterým přijeli, vyndavat různé nástroje a zbraně, jejichž pomocí chtěli svoje vyhrožování zdůraznit.
     "Nakonec třicetiletý muž hodil po napadeném muži úhlovou bruskou, kterou jej trefil do hlavy a přitom křičel, že má na zaplacení tři dny, jen už nepožadoval osmdesát tisíc, ale sto tisíc. Poté pachatelé z místa odjeli," doplnila mluvčí policie.

Zadržení provedla zásahová jednotka

     Vyděšený muž se s obavou o svůj život obrátil na policii, a ta se samozřejmě začala případem zabývat. Rozhodujícím okamžikem byla schůzka domluvená s vyděrači na neděli 2. srpna, při které měl muž přivézt požadované peníze do Chrástu.
     Vydíraný muž na schůzku dorazil kolem třetí hodiny odpoledne a čtveřice pachatelů si na domluvené místo nedaleko místní restaurace přijela vyzvednout peníze. Netušili ale, že celou situaci monitorují připravení policisté a k zadržení vyděračů je připravena krajská zásahová jednotka. 
     "Policisté ze Zásahové jednotky Plzeňského kraje využili momentu překvapení a zadrželi je, když si přišli vyzvednout požadovanou částku. Nezmohli se tak na sebemenší odpor a celá událost se obešla bez zranění," popsala zákrok mluvčí policie s tím, že zadrženi byli muži ve věku 22, 30, 27 a 29 let.

     Místní lidé nás upozornili, že na místě mělo dojít ke střelbě, tisková mluvčí policie ale na náš dotaz uvedla, že ke střelbě při zásahu nedošlo a zvuky přisuzuje zásahovým výbuškám. Podle našich informací na místě zůstalo zapečetěné vozidlo Škoda střežené policisty.
     Pátý komplic, třiadvacetiletý muž, se dostavil koncem minulého týdne na služebnu Policie České republiky sám a již i v doprovodu svého obhájce.

Vazba

     Všichni vyděrači byli následně obviněni ze spáchání zločinu vydírání v jednočinném souběhu s přečinem ublížení na zdraví ve stádiu pokusu celkově spáchaného ve formě spolupachatelství.

     Policisté na čtyři z pěti obviněných mužů podali státnímu zástupci návrh na jejich vzetí do vazby. Státní zástupce návrh na vzetí obviněných do vazby podal, ale soudce ho akceptoval pouze u jednoho z nich. Ostatní pachatele proto musí policisté stíhat na svobodě.

Foto PČR pachatelé byli zadrženi před místní restaurací, ta však s celým děním neměla nic společného

 



Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.