Foto

Chroptěl a oživovali ho ještě na sedačce

Tachometr se po nárazu zasekl v rychlosti 115 km, podle rodiny řidiče šlo o epileptický záchvat

4. dubna 2021 11:34 , aktualizace 14:12

Nehody Smrt

     Včera večer jsme informovali o tragické dopravní nehodě, ke které došlo před devátou večer v Plzni na Borské třídě. Fiat Multipla měl jet po Borské třídě směrem od centra k Borským polím, několik svědků po nehodě na místě uvedlo, že jel velmi vysokou rychlostí. Podle těchto svědků měl také řidič křižovatku s Němejcovo ulicí projet na červenou. V zatáčce za křižovatkou pak vyjel vůz vpravo mimo silnici, projel parkem a nakonec narazil do stromu, přičemž se při nárazu otočil asi o devadesát stupňů.
      Tachometr vozu se po nárazu do stromu zasekl v rychlosti 115 km, náraz byl tak velice silný a trosky auta doletěly až k domům přes silnici.

     Na pomoc vyrazili svědci a vzápětí po nich policisté ze dvou hlídek OHS, jedna hlídka převzala vážně zraněného spolujezdce, kterému mimo jiné nasadili i krční límec. Řidiče se z vozu vyprostit nepodařilo, podle svědků měl tento muž chroptět na sedačce a nereagovat na podněty. Policisté tedy vlezli do vozu a zajišťovali u muže dýchání. O chviličku později dorazili hasiči, zahájili vyprošťování za pomoci hydraulické techniky a přidali se ke snaze udržet muže při životě. Bohužel veškerá snaha byla marná a muž narozený v roce 1981 zemřel na místě.

    Záchranáři převzali spolujezdce narozeného v roce 1978, který měl větší štěstí a hrozivě vypadající nehodu přežil, i když vážně zraněný, a byl záchranáři transportován do Fakultní nemocnice Lochotín. Policisté celý prostor uzavřeli a vyšetřování převzali kriminalisté. Zda byl či nebyl řidič ovlivněn nějakou látkou, určí až nařízená soudní pitva. "Můžeme potvrdit, že čtyřicetiletý řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy a vyjel mimo vozovku, kde narazil do stromu. Při nárazu utrpěl zranění neslučitelná se životem. Případem se nyní zabývají plzeňští kriminalisté," uvedla nám mluvčí policistů.

Epilepsie?

     Podle vyjádření rodiny a přátel zesnulého řidiče je možné, že za nehodou stojí jeho epileptický záchvat. Podle našich informací záchvat typu Petit mal u řidiče již popsal i jeho zraněný spolujezdec. Tuto informaci nám však zatím policisté nepotvrdili s tím, že se čeká na výsledky pitvy.