Chtěla prodat boty za pětistovku a přišla o víc než dvacet tisíc

Přes veškerá dostupná varování žena podvodníkovi dala údaje ke své kartě

7. ledna 2022 12:37 , aktualizace 12:53

Podvodníci

     O podvodech na internetu, při kterých kupující doslova naletí na podezřele výhodnou nabídku zboží či služeb, zaplatí a objednaného se nedočká informujeme velice často. Stále častěji se ale objevují i případy, kdy se nechají napálit dokonce i prodávající inzerující na internetových stránkách.

     Plzeňští policisté se nyní zabývají právě takovým případem podvodného jednání. "Podvodník reagoval na prodejní inzerát podaný na jednom z internetových portálů, kde poškozená žena nabízela k prodeji boty za 500 korun. Podvodník ženě navrhl jako způsob úhrady platbu přes odkaz, který jí poslal do zprávy. Dle jeho ujištění se mělo jednat o bezpečný způsob provedení peněžní transakce přes platební bránu," popsala tisková mluvčí policie.

     Bohužel přes veškerá varování, kterých je nyní všude plno, žena v jednom z těchto odkazů vyplnila údaje ke své platební kartě včetně takzvaného CVC kódu. To je trojmístný kód, který najdete na zadní straně karty a slouží k autorizaci internetových plateb, tedy se jedná o údaj, který je možné velmi snadno zneužít a neexistuje případ, kdy by ho kupující mohl legálně potřebovat.

     Z bankovního účtu se ženě následně strhla částka ve výši necelých 21 tisíc korun. Policisté dále prověřují získané poznatky, případem se zabývají a po podvodníkovi pátrají. 

Foto ilustrační

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.