Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Stačí jen maličkatá chvilka Vaší nepozornosti

Balíček bankovek bychom si na ulici nikdy neodložili, ale věc ve stejné hodnotě tam klidně necháme?

26. května 2021 15:37 , aktualizace 15:44

Krádež

     Krade se, kradlo se a krást se bude dál, toto je bohužel fakt, se kterým se jen těžko něco udělá. Co ale určitě můžeme udělat, je nedávat svou neopatrností zlodějům šanci, jako v těchto dvou případech z posledních dnů.

     V pondělí odpoledne dosud neznámý pachatel využil chvilkové nepozornosti pětapadesátiletého muže z Plzně, který přijel do jednoho z obchodů v Železniční ulici na jízdním kole, kolo opřel o zeď hned naproti obchodu a v domnění, že se vzdálí jen na chvilku, ho neuzamkl. Nezajištěného kola si všiml náhodný kolemjdoucí, nasedl na něj a z místa odjel. Poškozenému muži tím způsobil škodu přes deset tisíc korun.
      Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež, vyhodnocují kamerové záznamy a po pachateli pátrají. Pokud bude dopaden, hrozí mu v případě prokázání viny až dva roky ve vězení. 

      K obdobnému případu došlo i včera večer na Borech a v tomto případě pachatel využil nepozornosti mladého muže, který vynášel věci z vozidla. Poškozený nosil věci po částech, kdy je donesl do bytového domu a nechal je položené u výtahu. Stačila chvilka a muž přišel o notebook i s příslušenstvím. Poškozenému vznikla škoda v řádech několika desítek tisíc korun. 
      I v tomto případě policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež a po pachateli či pachatelích intenzivně pátrají. 

Policisté radí:

      Buďte obezřetní a dávejte si pozor na své věci! Nezapomeňte, že příležitost dělá zloděje, a když necháte svoje věci odložené bez dozoru, může vám je vzít i člověk, který by to za jiných okolností nikdy neudělal. Věnujte pozornost svému okolí a lidem, kteří se pohybují kolem vás, a to i ve chvíli, kdy se soustředíte na jinou činnost. 

Foto: samozřejmě pouze ilustrační, ale asi takto to zloděj včera vnímal

Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.