Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Celníci rozbili gang pašeráků tabákových výrobků

Kontraband pašovali v psích pelíšcích i dětských kočárcích

19. června 2023 10:58 , aktualizace 12:00

Cizinci Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical


     Celní správa nyní zveřejnila informace k rozsáhlé realizaci trestního spisu „TYTON“ provedené v polovině května v Aši. Při té našli plzeňští celníci sekce Pátrání Generálního ředitelství cel v areálu tržnice Lipový Dvůr veliké množství cigaret a tabákových náplní pro zařízení na zahřívaný tabák.
     "Tabákové výrobky s polskou nálepkou byly schované v dodávkách. Daňový únik byl předběžně vyčíslen na více než milion a půl korun. Veškeré tabákové výrobky dovezené nezákonným způsobem byly zajištěny," popsala tisková mluvčí Generálního ředitelství cel.


     "Ze spáchání příslušného zločinu je podezřelá jedna osoba vietnamské a dále jedna osoba polské národnosti. Ty celníci zadrželi přímo při vykládce zboží na tržnici. Pašované zboží bylo ukryto v peleších pro psy a dětských kočárcích, které tak tvořily krycí náklad pro případnou kontrolu v průběhu přepravy," pokračovala mluvčí.

     Podle zajištěných důkazů mohly být stejným pašerákem takto dovezeny jen za letošní rok další dva miliony nelegálních tabákových výrobků. V případu jsou nadále prováděny úkony trestního řízení, zadržené osoby jsou podezřelé ze spáchání zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby, za což jim hrozí trest odnětí svobody až na osm let.  

Foto a video GŘC

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.