Foto Video

Cizince s tisíci padělaných dolarů zadrželi trhovci

Jeden cizinec skončil ve vazbě, po druhém, který ujel ve Sprinteru 5U3 4949, policisté usilovně pátrají

20. listopadu 2018 14:37 , aktualizace 17:51

Pátrání Podvodníci Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Kriminalisté řeší  případ padělaných bankovek v nominálních hodnotách 50 a 100 amerických dolarů.

     Cizinec se společníkem měl v sobotu 10. listopadu na místní tržnici v Chebu požádat místní trhovkyni o směnu amerických dolarů za české koruny. Dohodli se na směnném kurzu a poté měl ženě předat 40 kusů padělaných bankovek v nominální hodnotě 50 dolarů, celkem 2.000 USD, přičemž za tyto bankovky obdržel částku přes 40 000 Kč.
     Jelikož v prvním případě byli úspěšní, měli o čtyři dny později dorazit opět na tržnici a u jiného stánku požádat zde přítomnou trhovkyni opět o směnu amerických dolarů za české koruny, opět v hodnotě 2 000 dolarů, kdy se jednalo se o bankovky v hodnotě 50 a 100 USD.
     Vzhledem k tomu, že žena nebyla příliš zběhlá ve směňování peněz, zavolala si na pomoc vedlejšího trhovce. Ten si od nich převzal americké dolary. Po prohlídce však usoudil, že jsou padělané a zavolal na místo policii.
     V tu chvíli se oba muži dali na útěk. Jednoho z nich se však pohotovým trhovcům podařilo zadržet. Druhý pachatel z místa odjel dodávkou zn. Mercedes Sprinter modré barvy, RZ: 5U3 4949.
     Tentýž den trhovkyně z předešlé směny peněz zjistila, že byla také podvedena a padělané bankovky předala policistům.
     "Kriminalisté dne 15. listopadu 2018 zahájili trestní stíhání 45letého cizince, kterého obvinili ze spáchání přečinu Padělání a pozměnění peněz. Následně podali podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Následující den soudce rozhodl o uvalení vazby na obviněného a policisté jej eskortovali přímo do věznice. Po komplici cizince a po vozidle kriminalisté nadále usilovně pátrají," uvedla k případu tisková mluvčí policie.
     V případě prokázání viny hrozí obviněnému cizinci trest odnětí svobody na tři léta až osm let. Po jeho komplici i po vozidle kriminalisté nadále usilovně pátrají, dle našich informací by se mohlo jednat o Moldavce či Ukrajince.

Foto a video: PČRAdvokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.