Foto

Cizinci napadli barmanku a pak i policejní hlídku

Místní přispěchali na pomoc "svým" strážníkům - dobrá práce!

3. září 2017 16:44, aktualizace neděle 3. září 17:47

Cizinci

     V noci na dnešek došlo k více vážným událostem, o kterých jsme již informovali a další z nich se stala také v Horní Bříze.

     "V sobotu 2. září v baru v obci Horní Bříza došlo k fyzickému napadení městských strážníků. Dva cizinci ročník narození 1983 a 1985, pobývající delší období na našem území, se dopustili výtržnosti na místě veřejnosti přístupném.
     Krátce po třiadvacáté hodině, kdy strážníci zjišťovali totožnost osob, uchopili muži dva strážníky za oděv i tělo a strhli je k zemi. Strážníci okamžitě zareagovali a i za pomoci hostů byli dva podezřelí zajištěni, a na místo byli přivoláni policisté, kteří dva muže zadrželi,"
uvedla mluvčí Policie ČR.
     Na místě jsme samozřejmě byli také a dle informací od svědků k události došlo tak, že Slováci v Česku pracující, měli společně s dalším cizincem, Němcem, popíjet v Non-Stop baru na Třídě 1. máje v Horní Bříze. Muži se bavili, byli stále hlučnější a pak začali napadat jak místní, tak i barmanku, která v obavě o své zdraví zavolala na městskou policii.
     Na místo v krátké době dorazila hlídka strážníků, kterou ale Slováci na ulici napadli údery i kopy. Strážníci začali s cizinci zápasit, během čehož je opakovaně vyzývali k ukončení protizákonného jednání. Během rvačky napadeným strážníkům přispěchali na pomoc místní muži a společně pak cizince zvládli.
     Konflikt se rozhořel znovu i po příjezdu Policie ČR, protože policisté dali muže v poutech na zadní sedadlo vozu, ale cizinci začali kopáním ničit vybavení služebního vozu a jeden z nich poplival celý vnitřek. Policisté tedy museli muže z vozu dostat ven, uklidnit je a teprve pak je znovu do vozidla usadit.
     Jeden z mužů byl následně převezen na záchytku a druhý do policejní cely.
    
Policie již ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a násilí proti úřední osobě.