Aktuálně Foto Video

Poznáte ho? Pomozte! Případ pobodané ženy v Plzni na Borech

Cizinci ve zdravotnických rouškách pobodali barmanku

2. března 2018 16:46 , aktualizace 17:14

Loupež Napadení Pátrání

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Obzvláště nebezpečný lupič se nerozpakoval zbít ženu, srazit ji na zem a pak do ní dokonce začít bodat. Nebohá žena tak skončila v tratolišti krve na podlaze nonstop baru plzeňské čtvrti Bory s několika bodnořeznými ranami ve spodní části zad. Zraněné ženě muž odcizil kasírtašku s finanční hotovostí 9 000 korun. Následně i s komplicem, který mezitím držel pistolí v šachu druhou ženu, z místa uprchl.

      O tomto úděsném případu jsme již informovali loni 25. června, ale nyní konečně přišly dobré zprávy. Díky zajištěným důkazům se kriminalistům podařilo ustanovit jednoho z pachatelů zvlášť závažného zločinu loupeže. 

Dascaleanu Florin Gheorghita

Datum narození 27.5.1973
Pátrání vyhlášeno 20.2.2018
Nebezpečný ANO
Ozbrojen ANO
Státní příslušnost Rumunsko
Výška 175 až 180 cm
Zdánlivé stáří 45 až 48 let

Popis muže:

     Muž má markantní tetování na pravé ruce v podobě dýky, na pravé lopatce tetování ve tvaru hada a tetováním má pokrytou i celou levou paži. Tato tetování jsou zcela očividně dílem nějakého velmistra tetáže z věznice kdekoli v Evropě.

     Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace k výše popsanému muži na přiložených fotografiích, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší služebnu Policie České republiky nebo zavolali na linku 158.

Tehdy jsme psali:


     V noci došlo ve sportbaru Čechovka v Plzni na Borech k mimořádně brutální loupeži, která skončila několikanásobně pobodanou ženou.
     Kolem třetí hodiny ráno do baru vtrhli dva muži, oba maskovaní zdravotnickými obličejovými rouškami a vyzbrojení pistolí a nožem. Od začátku loupeže si oba útočníci počínali velmi brutálně. Muže sedícího u baru srazili ranou k zemi a vedle sedící ženě přitiskli hlavu k barové desce a jeden z útočníků jí do týla mířil pistolí.
     Druhý z lupičů přeskočil bar a s nožem v ruce po vyděšené barmance požadoval vydání tržby. Žena za barem byla statečná a peníze odmítla vydat, lupič se ale bohužel nijak nerozpakoval, začal ženu bít, pak ji srazil na zem a začal do ní bodat. Nebohá žena skončila v tratolišti krve asi se třemi bodnořeznými ranami ve spodní části zad.
     Následně již pachateli za barem nic nebránilo zmocnit se tržby. Ještě před útěkem z místa se pachatelé, dle výpovědí napadených možná Rumuni, pokusili odcizit telefon, který měla žena sedící před barem před sebou. Žena se však zachovala velmi pohotově a telefon zahodila za bar. Sice velmi riskovala a za svou statečnost okamžitě schytala ránu pěstí tak silnou, že ji z židličky srazila na zem, ale díky své pohotovosti mohla ihned po útěku mužů zraněné barmance přivolat pomoc.
     Na místo v krátké době dorazili záchranáři i policisté. Pobodaná barmanka skončila v nemocnici a případ okamžitě převzali kriminalisté. „Policisté ve věci zahájili úkony pro podezření ze spáchání zločinu loupež a po pachatelích intenzivně pátrají,“ sdělila nám k případu mluvčí policie.
Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.