Aktuálně

Cizinci vymlátili hospodu a zranili několik lidí včetně obsluhy

Do Přeštic musely v noci vyjet čtyři auta záchranářů a hlídky policie ze širokého okolí

21. ledna 2018 08:15 , aktualizace 13:13

     V noci na dnešek mělo dojít k napadení jak obsluhy restaurace tak i hostů ve Spolkovém domě v Přešticích.

     "Dobrý den, napište o tom, jak tady ve Spoláku několik Bulharů a cikánů napadlo obsluhu restaurace a seřezalo tady několik lidí. V noci jsme tu měli tři velké sanitky a jedno malé auto s lékařem. Policejních aut tu také bylo hodně, přijeli snad z celého okolí," napsal nám dnes dopoledne čtenář. Samozřejmě jsme se rozhodli tuto informaci prověřit.

     Zdroj z místa uvedl, že v jedné části provozovny asi dvacítka cizinců pila, pak se přesunuli do další části podniku - Restaurace Crossroad a zde bezdůvodně napadli jiné hosty a pak i číšníka. Podle tohoto zdroje pak zraněný číšník před cizinci utekl do nedalekého Tipsportu, kde mu barmanka pomohla a přivolal záchranáře.

     V Tipsportu nám pomoc zraněnému potvrdil i personál, ale s tím, že kolegyně, která poskytovala zraněnému pomoc, je nyní doma a víc informací k tomuto není nyní k dispozici. Napadení taktéž potvrzují i samotné stránky provozovny Restaurace Crossroad, kde uvádějí, že dnes právě z důvodu napadení obsluhy musí být restaurace uzavřena. Napadený číšník by měl mít zlomená žebra a rozdrcený nos.

     Konflikt nám potvrdil i mluvčí záchranné služby, který uvedl, že v Přešticích v noci skutečně zasahovaly tři posádky RZP a inspektor provozu dokonce hned u dvou napadení současně. Z místa pak po ošetření záchranáři transportovali celkem tři muže narozené v letech 1982, 1987 a 1978. Dva muži měli úrazy hlavy a jeden úraz hrudníku.

     Poslední, kdo nám k napadení v Přešticích poskytl informace, byla mluvčí policie, která uvedla, že policisté opravdu u napadení v restauraci zasahovali a dokonce již mají i zadrženého podezřelého cizince. Případ je ale velice čerstvý, takže policisté veškeré informace teprve prověřují a celým případem se velice intenzivně zabývají.

     Samozřejmě budeme případ dál sledovat a informovat.

Foto: Ilustrační