Cizinec s více než třemi promile usnul v křižovatce

Je podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky a maření úředního rozhodnutí

6. července 2018 18:38

Alkohol Cizinci

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Včera po šesté hodině večer si kolemjdoucí na Chodském náměstí v Plzni všimli před křižovatkou stojícího nastartovaného vozu Volkswagen Golf s bezvládným řidičem za volantem. Na místo okamžitě vyráželi záchranáři i policisté, ale nakonec se ukázalo, že řidič, podle svědků Ukrajinec, nezkolaboval, jak se zprvu zdálo.
     "Cizinec narozený v roce 1991 byl vyzván k provedení dechové zkoušky, která vyšla s výsledkem 3,39 promile. Následným šetřením policisté zjistili, že muž řídil vozidlo i když má vysloven zákaz řízení motorových vozidel.
      Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání  přečinů Maření úředního rozhodnutí a vykázání a Ohrožení pod vlivem návykové látky,"
uvedla nám tisková mluvčí policie k tomuto případu.

     Je to tento měsíc již několikátý případ silně opilého cizince za volantem auta v Plzni, o posledním jsme informovali v článku:

Těžce opilý Slovák vyrazil s autem do Plzně

Těžce opilý Slovák vyrazil s autem do Plzně

03. 07. 2018, 13:05, aktualizace 03. 07. 2018, 13:05

Za víkend jde již o druhého značně opilého cizince zadrženého při řízení

Foto ilustrační z podobného případu v Plzni.

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.