Bitky - Co vše v Plzni stačí jako záminka ke rvačce nebo napadení nožem?

V noci ze soboty na neděli vyjížděly hlídky ke dvěma případům napadení doslova kvůli blbosti

4. září 2017 22:53, aktualizace úterý 5. září 09:18

Městská policie Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Krátce po půlnoci ze soboty na neděli vyjížděly hlídky hned ke dvěma případům fyzického napadání doslova kvůli blbosti. K prvnímu z nich došlo na jedné z křižovatek v Doudlevcích.
     Strážníci, kteří tímto místem právě projížděli, uviděli čtyři osoby, muže se ženou na pravé straně ulice a dva muže na straně druhé. Najednou se jeden z mužů rozběhl proti páru, v úmyslu někoho z nich zasáhnout kopem kolenem.
     Jednadvacetiletý muž na výzvy hlídky nejprve nereagoval, poté se dokonce postavil do bojového postoje a postupoval i proti jednomu ze strážníků. Na pomoc mu také přispěchal jeho o osm let starší kumpán, kterého strážníci rychle zpacifikovali za pomoci donucovacích prostředků. Mladší muž byl ale agresivnější, snažil se hlídku napadnout, kladl stále větší odpor, takže musel skončit v poutech.
     Co bylo příčinou jednání jednání, uvedl následně mladý muž v podání vysvětlení. "Údajně to bylo to, že mladý pár ho měl slovně odbýt při otázce, kde je nejbližší bankomat! Následně mělo mezi nimi dojít ke slovní rozepři a posléze k útoku. Případ dále prověřuje státní policie," uvedla mluvčí plzeňských městských strážníků.

     Další bitka pak byla v Božkovské ulici v Plzni na Slovanech. Podle toho, kdo zavolal na linku městské policie, se v ulici ozývala hlasitá hádka, docházelo k fyzickému napadání a poškozování vchodových dveří.
     Když přijeli strážníci na místo, v ulici před jedním z domů uviděli v obličeji zraněnou mladou ženu a u ní stojícího muže. Strážníci dívce poskytli prvotní pomoc a ta během toho vypověděla, že ji měla napadnout jiná žena. která dle dívčina tvrzení vyběhla z domu a zaútočila na ní obouvací lžící, kterou jí uštědřila pár úderů.
     Útočnice také ohrožovala dívku i nožem, který jí ale muž odebral a odhodil. Motivem tohoto dalšího nesmyslného útoku údajně byla slovní rozepře s několika kolemjdoucími cizinci a při řešení celé věci vyšla ven agresorka, která vše vyřešila útokem.
     "Útočnice se obhajovala tím, že dvojice dělala před domem rámus, svoji hádkou rušila nejen ji, ale i klidný spánek dětí, a proto situaci podle svých slov „vyřešila, tak jak ji vyřešila. Případ si tak na místě opět převzala k šetření Policie ČR,"
vysvětlila i v druhém případě mluvčí strážníků, pro jakou pitomost jsou lidé schopni se na ulici porvat.

Foto: Ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.