Čokoláda sestřenici, rychle přišel o auto, zákeřná pálivá omáčka a další příběhy z víkendové Plzně

Co všechno řešili tento víkend strážníci v Plzni?

11. prosince 2017 13:24 , aktualizace 15:31

Alkohol Bezdomovci Cizinci Krádež Městská policie Zadržení pachatele

Partner článku – Mraknet

Ujel od silniční kontroly a pak mu auto shořelo 

     Pěší hlídka strážníků zastavila v pátek Škodu Felícii, která na náměstí Republiky vjela zákazem vjezdu. Při následné kontrole dokladů strážník přistoupil k vozu, řidič vozidla ale šlápl na plyn a ujel. Protože se jednalo o pěší hlídku, strážníci nemohli vůz pronásledovat, ale samozřejmě vysílačkou přivolali posily v podobě motohlídek, které za vozidlem vyrazily.
     Řidič s obstarožní Felicií unikal tak rychle, že na Roudné havaroval a vozidlo mu po nehodě celé shořelo (psali jsme v pátek).

Čokoládový dárek sestřenici

     Potěšit k narozeninám dárkem z obchodu chtěl svoji blízkou mladý muž z Bruntálu, respektive to tvrdil, když ho při odchodu z obchodu v obchodním centru v Gerské ulici chytili s kradenou čokoládou. 
     "Muži se v uličce s cukrovinkami zalíbily čokolády, které se snažil nepozorovaně schovat pod bundu. Se zbožím jehož hodnota činila 240 korun, pak prošel pokladnou, ale za ní jeho cesta skončila, neboť ho tam zadržel pracovník ostrahy. Jako vysvětlení, proč dvacetiletý mladík kradl, uvedl, že čokolády chtěl dát své sestřenici k narozeninám," popsala mluvčí strážníků.
     Při dalším prověřování ale vyšlo najevo, že mladík kradl poněkolikáté, takže má zřejmě sestřenic více a poputuje před přestupkovou komisi, a příště již před soud.

Kameny rozbil okno

     S další stupidní výmluvou přišel dvacetiletý cizinec v noci na dnešek, když kolem čtvrté ráno v Lobezské ulici házel kameny do okna domu. Strážníkům tvrdil, že jde pouze na návštěvu za kamarádem a nemůže se dozvonit. Měl však smůlu, protože ho viděla žena, která vše oznámila na linku městské policie a na místě se ke strážníkům přihlásila. Podle této oznamovatelky měl mladý cizinec na okno firmy sídlící v domě házet kameny už několikrát v minulosti

Tísňové tlačítko linky seniorů opět pomohlo v nouzi

     V sobotu v půl třetí ráno vyrazila hlídka městské policie na pomoc jednaosmdesátileté Plzeňance žijící ve Francouzské ulici, která podle prvotních získaných informací upadla a měla být zraněna. Na zvonění na zvonek bytu se nikdo neozýval, proto strážníci použili klíče, jež mají pro případ nouze v zapečetěné obálce.
     Paní byla nalezena v obývacím pokoji s krvavým zraněním v oblasti hlavy. Strážníci jí poskytli ihned pomoc a ránu jí prvotně ošetřili prostředky ze záchranářského batohu. Přivolaní záchranáři ženu prohlédli a rozhodli, že stav seniorky vyžaduje převoz do zdravotnického zařízení na Borech.

Pálivá omáčka vypálila i mozek

     O pomoc městskou policii požádala v sobotu odpoledne obsluha čínské restaurace na Klatovské třídě. Muž si zde objednal jídlo, ale poté co mu ho obsluha donesla a on si ho sám dochutil pálivou omáčkou, začal ječet, že ho nechce, že ho nebude ani platit a ve vzteku ještě sebral ze stolu lahvičku s pálivou omáčkou a mrštil s ní o zem.
     Muž nakonec v přítomnosti strážníků jídlo a způsobenou škodu zaplatil. Jelikož však neměl u sebe žádné doklady, byl ke zjištění totožnosti předveden na policejní oddělení, kde se potvrdilo, že jde o devětačtyřicetiletého Plzeňana.

Muže pro 2,5 promile odmítly poslouchat nohy a rozbil si hlavu

     V neděli v noci zaměstnal strážníky a záchranáře zjevně opilý muž. Pětapadesátiletý Plzeňan ho našel ležet na nástupišti, když vystupoval z tramvaje. Opilý muž se sice pokusil zvednout, ale nohy se mu podlomily. Z toho důvodu ho hlídka raději posadila na lavičku a přitom si i všimla jeho krvavého zranění na hlavě. Přivolaní záchranáři muže převezli k ošetření do zdravotnického zařízení na Lochotíně. Dechová zkouška u něj prokázala přítomnost 2,58 promile alkoholu v dechu.

Pomoc lidem bez domova

     V pátek ráno se vydali strážníci na Lochotíně a pracovnice sociálního odboru MO Plzeň 1 na kontrolu bezdomovců. Zamířili na předem vytipovaná místa, kde se často tyto osoby zdržují. Lidé bez domova byli poučeni o možných variantách sociální pomoci a řešení jejich krizové situace. Nabídnuta jim byla pomoc při zřizování osobních dokladů a dalších žádostí o sociální dávky.
Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.