Foto

Crime story den 1 - zadržen

"Já chtěl jen poslat fotku kamarádům do vězení!"

pátek 16. dubna 16:29 , aktualizace 16:33

Vandalství Zadržení pachatele

Partner článku – TUEBOR General Security

     Pořádnou smůlu měl v sobotu 10. dubna kolem půl jedenácté mladý recidivista Petr Š. Operátor kamerového dohledu si totiž všiml podezřelého chování mladíka u vystaveného zboží před Hornbachem v ulici U Prazdroje v Plzni a na místo okamžitě vyslal hlídku bezpečnostní služby Tuebor General Service, aby prověřila, co tam muž dělá.

      Motohlídka na místo dorazila během pouhých tří minut a operátorem popsaného mladíka nalezla sedět na houpačce. Protože se mladý muž nacházel na soukromém pozemku, strážný ho chtěl z místa vykázat, což hodlal Petr Š. velice ochotně uposlechnout. Jenže při vstávání odkryl nápis, skrytý do té doby za jeho zády a z kapsy mu navíc vypadl lihový fix. Protože vzniklo podezření, že se mladík dopustil trestného činu, strážný ho na místě zajistil a přivolal policisty.

     Omezení osobní svobody Petra Š. rozlítilo natolik, že začal strážnému vulgárně nadávat, vyhrožovat napadením a tím, že už "má odsezeno", takže se má na co těšit. V jednu chvíli proti strážnému dokonce vykročil s napřaženou pěstí, ale strážný jeho výlev velmi rychle zchladil a zajistil ho do příjezdu policistů.
     Petr Š. se již o další útoky nepokoušel, zato se velmi pilně pokoušel, samozřejmě naprosto nesmyslně, setřít z fixy své otisky rukávem mikiny. Při tom se ale prořekl, že chtěl třem kamarádům do vězení poslat vzkaz ve formě fotky nápisu "Crime story den č.1. Frank, Honza, Dušan", který na sedačce vytvořil.
     Přivolaní policisté si vandala převzali, případ zadokumentovali a Petra Š. převezli na policejní oddělení. "Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Podezřelým je muž narozený v roce 1998," uvedla tisková mluvčí policie.

     Článek vydáváme s časovým odstupem, čekali jsme, až bude stanovena právní kvalifikace.

Varování - sprejerství je vždy trestným činem!

     Sprejerství, do kterého spadá i tzv. tagování a jiné čmárání fixami po cizím majetku, je vždy trestným činem, protože § 228 uvádí: „...kdo poškodí cizí věc tím, že ji postříká, pomaluje či popíše barvou nebo jinou látkou, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci."


TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost