Foto

ČSOB stojí za pořádným trapasem

Technická závada banky poškodila požárem postiženou rodinu a uvedla v omyl desítky lidí, kteří chtěli pomoci

19. října 2020 09:53 , aktualizace 17:47

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…

     Technická závada banky poškodila požárem postiženou rodinu a uvedla v omyl desítky lidí, kteří chtěli pomoci.
     Minulý čtvrtek jsme informovali o požáru domu v Bušovicích a požádali naše čtenáře o pomoc mladé rodině s ročním synkem, která v plamenech přišla téměř o vše. Vlna solidarity, kterou tato výzva zvedla, byla naprosto neuvěřitelná a již v pátek jsme zveřejňovali poděkování za materiální a finanční pomoc, které jste dali dohromady neskutečné množství. Na zřízený transparentní účet jste přispěli během necelých 24 hodin částkou přesahující čtvrt milionu korun.

     Od páteční noci však rodině i naší redakci začalo doslova peklo. Po zadání čísla tohoto účtu se totiž objevil nápis, že tento transparentní účet není dostupný, bohužel bez dalšího vysvětlení.

      Desítky čtenářů se telefonicky, mailem i přes Facebook ptaly, proč je náhled transparentního účtu nedostupný a jak je bohužel u nás obvyklé, vyrojilo se několik konspiračních teorií o tom, že rodina účet vybrala a uzavřela a v několika případech dokonce šílené spekulace o tom, že celý požár i sbírka jsou podvod a banka účet zrušila.
"Dobrý den,
     mám na Vás dotaz, na základě vašeho článku o požáru v domě mladé rodiny z Bušovic jsme s dost velkým množstvím přátel poslali peníze na transparentní účet. V jednom z vašich článku byl ještě ráno odkaz na sledování toho účtu, teď už je to nemožné. Jak odkaz najít, tak i účet samotný. Můžete mi říci, proč? Dostávám totiž sz o tom, že je to cele podvod a rodina si dům zapálila sama. Svoje peníze oželím, ale mrzelo by mě, kdybych zlanařila další své přátele a byl to celé podvod.
     Moc díky za odpověď,"
napsala nám například paní S. mailem.

     Podobných teorií se bohužel, zvláště v komentářích na Facebooku, vyrojilo opravdu velké množství a mladé rodině vystresované již řešením následků požáru to na klidu rozhodně nepřidalo.

Chyba na straně banky

     Za vším nakonec stojí technická závada na straně banky, díky které nebylo již od noci z pátku na sobotu možné nahlížet nejen na tento konkrétní transparentní účet, ale ani na žádný jiný. Bohužel až v sobotu ve večerních hodinách se na webu ČSOB objevilo upozornění, že nejen tento účet, ale všechny transparentní účty jsou nedostupné. Tato závada, kterou nám banka dnes ráno telefonicky potvrdila, trvá bohužel až do současné chvíle. Účet je ale samozřejmě funkční.

Aktualizace: V pondělí večer byla stránka obnovena, možno nahlédnout zde

     O požáru na sbírce jsme informovali v článku: 

Pomozte nám prosím, přišli jsme o vše!

Pomozte nám prosím, přišli jsme o vše!

15. 10. 2020, 19:03, aktualizace 16. 10. 2020, 16:22

Rodině s ročním Samuelem zbylo pouze to, v čem utekli z plamenů


 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…