Velká pátrací akce na migranty

Čtrnáct osob již pochytali, další se zatím skrývají

19. listopadu 2019 11:54 , aktualizace 12:08

Pátrání

Partner článku – Mraknet

     V pátek 15. listopadu po sedmé hodině ráno upozornil místní obyvatel německou policii na podezřelou skupinu osob pohybující se pěšky po cyklostezce směrem od státní hranice s Českou republikou.
     Němečtí policisté společně s českými kolegy zahájili rozsáhlou pátrací akci do které byl nasazen i vrtulník a v Perlhütte ve Spolkové republice Německo zadrželi skupinu osmi migrantů ze Středního východu a jižní Asie. Další tři nelegální migranti byli zadrženi o něco později ve Waldmünchenu a další tři ve Schwandorfu.
     Na základě prvotního šetření a výslechů zadržených vše vypadá, že převaděči přivezli asi dvacet osob na nákladním vozidle s přívěsem se světlou plachtou do České republiky a ještě před přejezdem bývalého hraničního přechodu Waldmünchen/Höll – Lísková  byly tyto osoby vysazeny a dvěma pomocníky byly ve skupinách pěšky převedeny do Německa.
     Před nákladním vozidlem převaděčů mělo jet další nákladní vozidlo nezjištěné značky a barvy.

     Policisté Spolkové policie se prostřednictvím Policie České republiky obracejí na veřejnost a hledají případné svědky, kteří by viděli v pátek 15. listopadu přibližně kolem šesté hodiny ráno vystupovat větší počet osob z nákladního vozidla na silnici II. třídy č. 189 v blízkosti státní hranice Lísková/Höll nebo zaznamenali nějaké podezřelé dění ve spojitosti se shora uvedeným, aby se obrátili na telefonní číslo Spolkové policejní inspekce ve Waldmünchenu +49 9972 9408 111 nebo na tísňovou linku Policie České republiky 158.

     Nejedná se zdaleka o první případ, kdy jsou migranti pašováni v kamionech přes Českou republiku, o podobném případu, kdy byly kamiony zadrženy ještě u Plzně jsme informovali zde:

Policisté na D5 zadrželi dva kamiony s poschovávanými migranty

Policisté na D5 zadrželi dva kamiony s poschovávanými migranty

16. 02. 2018, 22:15, aktualizace 09. 04. 2018, 08:33

AKTUALIZOVÁNO + VIDEO: V kamionech se tísnily mezi nákladem zboží celé rodiny běženců

Foto ilustrační z minulého případu

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.