Foto

Čtrnáctiletá řidička čtyřkolky zavinila zranění své i dvou dalších kamarádek

K další dnešní vážné dopravní nehodě došlo před chvílí nedaleko Plzně Černic

24. září 2023 19:52 , aktualizace 20:18

Partner článku – RK Salzmann


     Dnes v podvečer došlo mezi Plzní Černicemi a Losinou k další dnešní vážné dopravní nehodě.

     Podle prvotních informací se skupinka mládeže s motocykly a čtyřkolkou bavila na uzavřené silnici nedaleko Losiné. Během toho si na čtyřkolku sedla teprve čtrnáctiletá dívka, za ní se posadila patnáctiletá a za ní ještě šestnáctiletá. Poté se čtrnáctiletá dívka měla rozjet vyšší rychlostí na travnatý val, ze kterého se strojem přeskočila betonovou zídku, dopadla za ni, jenže nezvládla stroj zastavil, v jízdě pokračovala, až narazila do svodidel u silnice vedoucí z Plzně do Losiné.

     Náraz byl tak silný, že jedno z dětí vymrštil ze sedadla, dívka přeletěla svodidla a dopadla na frekventovanou silnici přímo před přijíždějící vozidlo. Řidič tohoto vozu naštěstí stačil včas zareagovat a ležící dívku nepřejel.

     Na místo okamžitě po nahlášení nehody vyrazily všechny záchranné složky. "My jsme převzali celkem tři nezletilé účastnice nehody, které utrpěly zranění. Dvě dívky byly zraněny středně těžce a jedna lehce. Všechny jsme transportovali na Akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín," uvedla nám mluvčí záchranné služby. Záchranáři nakonec do nemocnice ale museli transportovat ještě jednu dívku, která utrpěla šok, zřejmě z pohledu na nehodu kamarádek.

     Nehodu na místě šetří policisté a mimo jiné zjišťují i to, jak se nezletilá dívka mohla dostat ke čtyřkolce.


    Dnes již také došlo k:

Těžce opilý řidič nezvládl řízení a v plné rychlosti s vozem narazil do stromu

     Dnes odpoledne kolem páté hodiny došlo k další dnešní vážné dopravní nehodě. Mezi Dnešicemi a Žerovicemi ukrajinský řidič ve vysoké rychlosti vyletěl s vozem Ford ze silnice a narazil do stromu, který přerazil. Náraz byl tak silný, že se motor vytrhl z vozidla a vrak vozu skončil asi dvacet metrů od stromu, do kterého původně narazil.

     K nehodě vyjely všechny záchranné složky. 

     Hasiči z Dobřan společně s kolegy z Přeštic zajistili místo události, zraněnému řidiči poskytli předlékařskou první pomoc, provedli protipožární opatření a zlikvidovali uniklé provozní kapaliny.

     Záchranáři si po příjezdu na místo převzali zraněného řidiče a transportovali jej na Akutní zónu Fakultní nemocnice Plzeň.

    Jak k nehodě došlo nám poté popsal mluvčí policie. Řidič narozený v roce 1990 a jedoucí s vozidlem Ford Galaxy nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou, vyjel vlevo mimo vozovku, kde narazil do stromu.

    Provedená dechová zkouška byla u cizince, který vozidlo řídil, provedena s výsledkem 2,8 promile a policisté se nehodou dále zabývají.


Střet motocyklisty s autem, z místa byli hlášeni tři zranění

     Dnes odpoledne po jedné hodině došlo na silnici za obcí Lochousice směrem na Stříbro k vážné dopravní nehodě, při které se čelně střetl motocykl s osobním vozem.

     Z místa bylo hlášeno možné vážné zranění několika osob, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky a byl povolán i vrtulník Letecké záchranné služby z letiště v Líních.

     Profesionální hasiči z Nýřan i jejich dobrovolní kolegové z jednotky Stod zajistili místo události, provedli protipožární opatření, pomocí sorbentu zlikvidovali rozsáhlý únik provozních kapalin a poskytli součinnost záchranářům při transportu pacientů do vrtulníku a sanitních vozů.

     Provoz na silnici byl po dobu zásahu záchranných složek i následného úklidu následků nehody zcela uzavřen.

     Záchranáři si do péče převzali tři zraněné. Na motocyklu cestoval muž se ženou. "Ženu středního věku, která utrpěla středně těžké zranění, jsme při vědomí letecky transportovali do Fakultní nemocnice Lochotín. Do téže nemocnice jsme pozemní cestou, také se středně těžkým zraněním, transportovali i o něco staršího muže, oba na Akutní příjem," uvedla nám mluvčí záchranářů s tím, že z osobního vozu pozemní cestou ještě transportovali ženu narozenou v roce 1985 ke kontrole do nemocnice Stod.

     Podle tiskového mluvčího policie se jednalo o čelní střet osobního vozu a motocyklem, na kterém cestovali dva cizinci, muž a žena. Podle informací z místa se mělo jednat o Holanďany.

     Policisté u řidičky osobního vozu i u řidiče motocyklu vyloučili provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu před jízdou.

     Dopravní policisté se v současné chvíli nehodou stále ještě zabývají a zjišťují její veškeré okolnosti, tedy i případnou míru zavinění řidiče a řidičky.

Foto: hasiči

 
RK Salzmann

Rodinná firma s realitním zaměřením v plzeňském regionu. Prodej a pronájem: nemovitostí - byty | domy pozemků - stavební i hospodářské | komerčních nemovitostí - developerské projekty | obchody | haly