Foto Video

Přišel jsem úplně o všechno, i o fotky zemřelé maminky

Na ubytovně bylo nejvíce Čechů, pak následovali Slováci a další národnosti

11. září 2018 14:12 , aktualizace středa 12. září 13:56

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus


Šest hodin poté záchranné složky stále ještě pracují u vyhořelé ubytovny

     Hasiči i policisté jsou stále ještě na místě. Došlo ke zřícení střechy celé zadní části budovy. 

     Ze zaměstnání se vracejí další ubytovaní, kteří zjišťují, že požárem přišli úplně o vše. Právě o ty je nutné se nyní postarat, stejně jako o evakuované při požáru. Přímo na místo proto dorazili i nejvyšší představitelé policie a města Plzně. Za policii zde byl krajský ředitel, plukovník Krákora, a za město primátor Martin Zrzavecký. "V tuto chvíli město zajišťuje další péči o lidi, kteří již nepotřebují lékařskou pomoc a byli ztotožněni policií. Evakuační autobus hasičů pod dohledem krizového řízení tyto lidi přepravuje do objektu, který máme pro podobné případy v rámci krize  připravený. Zde bude těmto lidem nabídnuto náhradní ubytování, strava a náhradní oblečení, protože přišli úplně o všechno. O dalších možnostech jednáme s charitou,“ vysvětlil nám na místě primátor Zrzavecký.

Štefan

     Za vše mluví příběh 22letého Štefana z Plzeňska, kterému nedávno zemřela maminka, pak přišel o byt a teď i o veškeré své věci, které měl na ubytovně.
     "Přišel jsem po noční z práce, šel jsem si lehnout a začal jsem usínat. Ze spánku mě ale vytrhlo volání z chodby hoří, hoří. Otevřeli jsme dveře a do pokoje se nám valil hustý černý dým. Dveřmi proto nebylo možné odejít a tak jsme já i spolubydlící začali skákat z oken. Jeho pak odvezla sanitka, asi se zlomenou nohou.
     Přišel jsem o všechno, o peníze, oblečení, doklady, všechny věci a hlavně fotky mojí maminky, už nemám vůbec nic,"
v slzách nám sdělil Štefan a poté se zhroutil.
     O Štefana i ostatní se nyní starají policisté, hasiči a zaměstnanci města Plzně. Na ubytovně bylo nejvíce Čechů, pak následovali Slováci a další národnosti jako Rumuni, Ukrajinci nebo Bulhaři. "Na místě byl i vrtulník Policie České republiky s termovizí. Policisté zjišťovali totožnost a počet evakuovaných, přistavili i evakuační autobus. Policisté shromažďovali i osoby, které byly v práci a nyní se vracely na ubytovnu. Informovali je o případu a náhradním ubytování, které zajistil Magistrát města Plzeň.  Na místě byly všechny dostupné síly a prostředky. V současné chvíli vyslýchají svědky a po ukončení hasebních prací bude provedeno ohledání místa činu," uvedli nám policisté na místě.

    Škodu při požáru neutrpěli jen ubytovaní, ale také firmy sídlící v areálu. Nejvíce postižen byl autoservis sídlící přímo v budově. Škody zde mohli být dokonce ještě vyšší, protože zde byly uskladněny i tlakové lahve. Ty se však naštěstí hasičům podařilo vynést. "Plameny zasáhly i několik aut, která byla před budovou i v ní. Žár z ohně poškodil i několik automobilů v autodílně vedle ubytovny“ popsal tiskový mluvčí hasičů.

    Při zásahu museli být ošetřeni dva z hasičů. Tiskový mluvčí hasičů uvedl: "Záchranná služba ošetřila dva zasahující hasiče. Jeden již opět zasahuje, jeden byl odvezen na internu Fakultní nemocnice Lochotín. Není ohrožen na životě. Jednalo se o kombinaci přehřátí a vyčerpání."

Příčina požáru

    Policisté ani hasiči zatím netuší, jak k požáru došlo. Zítra bude nasazen pes na vyhledávání akcelerantů hoření a začnou se zjišťovat přesné příčiny vzniku požáru. Naší redakci ale již druhý zdroj, nyní z vedení ubytovny, uvedl, že jeden opilý ubytovaný si ráno vařil jídlo a usnul. Tento muž při vzniku požáru vyběhl z ubytovny polonahý ven a později musel být resuscitován.

     Borská ulice již je s opatrností průjezdná, řidičům však doporučujeme obezřetnost, v místech se stále pohybuje množství těžké techniky hasičů.

Nález torza těla:

Ve spáleništi bylo nalezeno torzo lidského těla

Ve spáleništi bylo nalezeno torzo lidského těla

12. 09. 2018, 11:32, aktualizace 12. 09. 2018, 13:22

Ze zapálení ubytovny je obviněný 71letý muž

Původní článek:

Obrovský požár, jsou hlášeni zranění a probíhá evakuace

Obrovský požár, jsou hlášeni zranění a probíhá evakuace

11. 09. 2018, 08:50, aktualizace 12. 09. 2018, 12:19

Požár ubytovny na Borech - byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu


     

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.