Foto Video

Čtyři lidi zachránili, pes se bohužel utopil

Nebýt dvou hrdinů, na místě by zůstali čtyři mrtví lidé

sobota 18. ledna 16:21 , aktualizace 17:18

Záchrana života

Partner článku – Autosalon Dajbych


     Včera odpoledne jsme informovali, že po čtvrté hodině odpoledne došlo na silnici I/6 na kraji obce Herstošice nedaleko Bochova k velmi vážné dopravní nehodě. Na místě se čelně srazily osobní vozy Škoda a Volkswagen, a následně po střetu bylo jedno z nich odraženo do zamrzlého rybníku. 

     Dnes jsme dostali nové informace. V škodovce, která se ve vodě převrátila na střechu, byli v momentě nehody čtyři dospělí lidé a jeden pes. Všem lidem tedy bezprostředně hrozila smrt utonutím.
     Naštěstí okamžitě po převrácení auta do vody skočili dva náhodní svědci nehody do rybníku a z potápějícího se auta dokázali vytáhnout všechny čtyři cestující, čímž jim zachránili život.
     Jak jsme již včera uvedli, na místo byly vyslány čtyři jednotky hasičů. První hasiči byli na místě události za deset minut od nahlášení.
     Ve Volkswagenu byly zraněny tři osoby, dvě dospělé a jedno dítě. O všechny zraněné z obou vozů se postarala záchranná služba, hasiči zajistili havarovaná vozidla, v ochranných oblecích do vody se dostali k převrácenému autu, kde se snažili zachránit psa, který se měl ve vozidle nacházet. Zvířeti už ale bohužel nemohli pomoct.
     Kvůli hrozbě úniku provozních kapalin do vody přitáhli hasiči navijákem auto ke břehu, ven z rybníku pak auto vyprostila odtahová služba. Po celou dobu zásahu byl provoz na silnici zcela zastavený. 
     "Rychlý a obětavý zákrok svědků nehody zachránil posádce převráceného auta život. Vyprostit osoby z převráceného vozidla, které se potápí pod vodu, navíc v aktuálních klimatických podmínkách, je nesmírně složité. Bez okamžité pomoci svědků nehody by následky byly mnohem vážnější," uvedli hasiči.

Foto: HZS

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.