Foto

Čtyři pokuty jen za pár minut

Řidiči nedodržují uzavření Slovanské ulice pro nákladní dopravu

6. června 2019 11:32

Doprava Městská policie

Partner článku – Prestol Holding

     Do III. etapy vstoupila oprava tramvajové trati na Slovanské ulici v Plzni. Od ulice Sladkovského po náměstí Milady Horákové došlo k rozšíření dopravních omezení a v celém úseku je momentálně doprava svedena do dvou jízdních pruhů, z nichž jeden vede po tramvajovém tělesu. 
     Šíře těchto jízdních pruhů není optimální pro provoz nákladních vozidel, neboť hrozí utržení okrajů vozovky u výkopů, míjení s tramvají také není zcela bezpečné a jízda nákladních vozidel nenávratně poškozuje tramvajové těleso. Od počátku rekonstrukce proto v celém úseku platí zákaz vjezdu nákladním vozidlům, jejichž okamžitá hmotnost přesahuje 7,5 tuny. 
     Bylo proto přistoupeno k dohodě se zhotovitelem stavebních prací a hlídky městské policie na Slovanské ulici provádí namátkové kontroly. Ty byly odstartovány v úterý 4.června a již během několika minut byli strážníky pokutování čtyři řidiči nákladních vozidel.
     "Městská policie důrazně apeluje na všechny řidiče nákladní a kamionové dopravy, aby dbali dopravního značení, které je zřetelně a včas upozorňuje na danou objízdnou trasu," uvedla tisková mluvčí městské policie. 

Foto: MP

 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost