Foto

Plaza - Křimice: Divoká noční honička policie se čtyřkolkou

Opilý mladík se zákazem řízení se pokoušel policii ujet na stroji bez RZ

5. listopadu 2020 16:38 , aktualizace 19:24

     Divoká honička se odehrála v noci na dnešek mezi Plzní a Křimicemi. Vše začalo u nákupního centra Plaza v Plzni, kde si hlídka policistů všimla řidiče na čtyřkolce bez registrační značky a rozhodla se ho zastavit a zkontrolovat.
     Mladý muž ale výzvy k zastavení nedbal, naopak zrychlil a využil terénních schopností čtyřkolky k ujetí přes obrubníky parkoviště nákupního centra. Tam ho policisté samozřejmě pronásledovat nemohli, ale přivolali na místo posily, a když mladík vyrazil kolem Kalikovského mlýna směrem na Skvrňany, již měl v patách několik policejních vozů.
     "Stáli jsme s kolegou zrovna na pumpě a slyšeli tůrování motoru od Plazy. Říkali jsme si akorát, kdo tam v tuhle hodinu blbne, když se od Kalikováku vyřítila čtyřkolka a za ní asi pět policejních aut," popsal nám svědek.
     Čtyřkolkář se s policisty v těsném závěsu vydal do Křimic, kde se nad železničním podjezdem pokusil policistům ujet přes vyvýšený chodník. Řízení stroje ale nezvládl a narazil do zábradlí, což ho vymrštilo ze sedla. Mladý muž přeletěl zábradlí a spadl z několikametrového srázu zpět na silnici. Ani to ho ale nezastavilo a pokusil se podél kolejí utéct po svých. Policisté ho samozřejmě dále pronásledovali a po několika metrech se jim ho podařilo zadržet.
     Hned se také ukázal důvod jeho snahy policistům ujet. "Muž narozený v roce 1996 se podrobil dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 1,15 promile. Dále bylo zjištěno, že má platný zákaz řízení," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření úředního rozhodnutí a vykázání.
     Mladík, který při pádu ze čtyřkolky utrpěl pouze povrchová zranění si svou chybu uvědomuje. "Sem pitomec, kamarádi mě přesvědčili, ať jim přijedu ukázat zprovozněnou čtyřkolku do Malesic a já tam vypil asi čtyři dvanáctky. Pak jsme se dohodli, že mě doprovodí domů, že pojedu za jejich autem, ale jeli ještě odvézt kamaráda a já tak za nimi dojel až do Plzně. Tohle sem fakt podělal," uvedl nám mladý muž na místě.