Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

"Můj psí příteli!"

Culinka a děti vyrazily natáčet s Otíkem pro ty nejmenší

19. června 2019 17:57 , aktualizace 18:26

Zvířata

     Rádi bychom vám představili „Culinku" což je postavička, která přišla mezi děti z daleké kouzelné země plné písniček.
     My jsme se včera s "Culinkou" a dalšími herci celý den účastnili natáčení hudebního klipu Psí přítel pro nejmenší diváky. Klip pojednává o lásce malé holčičky k opuštěnému pejskovi z plzeňského útulku. Výrobu tohoto klipu a všechny další náklady, díky štědré podpoře našich partnerů, v celé výši hradí naše redakce. 
      Za projektem "Culinka" stojí mladí manželé Soukupovi z Plzně. Petr jezdí jako mašinfíra po celé republice a Marta vychovává dva malé brášky. Oba velice dobře zpívají, jsou členy několika country kapel a pak se u nich zrodila i samotná „Culinka".

Zeptali jsme se protagonistky Culinky Marty, jak se nápad zpívat pro nejmenší děti zrodil

      Projekt Culinka a tancohrátky vznikl v roce 2018 a už tehdy jsme věděli, že chceme písničkami nejen přinést radost do dětských duší, ale že je možné s písničkami také pomáhat. Proto jsme oslovili Krimi Plzeň a navrhli spolupráci. 

Tato písnička je o opuštěném pejskovi?
     
Ano, s písničkou chceme poukázat, že i děti mohou pomáhat, ať už návštěvami útulků, venčením pejsků nebo i tím, že si nějakého pejska s rodiči osvojí a stane se jejich přítelem.

Kdy a kde budou moci písničku a videoklip vidět a slyšet?
     
Na YouTube máme vlastní kanál Culinka, který má denně kolem 2000 - 3000 zhlédnutí. Na tomto kanálu je možné vidět videoklipy k písničkám z prvního alba Culinka a tancohrátky I.
     Zde bude během července i premiéra právě tohoto nového klipu Psí přítel. Samozřejmě bude k vidění i na Krimi Plzeň a na našem webu www.culinka.cz

Jaký je další plán Culinky? Chystáte další album?
     Plány jsou velké, samozřejmě chceme nadále tvořit pro děti písničky, které budou mít nejen zábavný ale i poučný a preventivní charakter. Témat je mnoho, od prevence kriminality až po přecházení na zelenou a právě klip o bezpečnosti na přechodech nyní také připravujeme na září ve spolupráci s městem Plzeň. 
     V říjnu letošního roku bude také slavnostně pokřtěno druhé CD Culinka a Tancohrátky II., a to 20. října. Na tomto CD bude i písnička Psí přítel. 

Děláte také pořady pro děti?
     Naše pořady jsou hudebně pohybové a děti jsou do děje vždy aktivně zapojovány. Tento pořad je možné vidět například na dětských dnech, slavnostech měst, různých kulturních akcích. Samozřejmě Culinka také navštěvuje mateřské školy.
     Do budoucna počítáme s vytvořením dalších pořadů, které mohou být i preventivní ve spolupráci s Městskou nebo státní policií. 

Co nám řeknete k písničce "Psí přítel"?
     Culinka nejen zpívá, ale i s písničkami pomáhá a myslíme si, že pěstovat lásku ke zvířatům je u dětí nutné od toho nejmenšího věku. V tomto případě jde o příběh pejska opuštěného u popelnic, kterého naleznou strážníci, odvezou ho do útulku a zde se ho ujme malá holčička.
     Sami teď prožíváme obrovskou ztrátu, po téměř devatenácti letech nás opustil náš pejsek Doník, byl se mnou více než polovinu mého života a o to intenzivněji jsem prožívala včerejší natáčení v útulku.

     Na závěr bych moc chtěla poděkovat Krimi Plzeň, odchytové službě Městské policie a strážníkům i zaměstnancům Útulku Plzeň za obrovskou pomoc při natáčení. 
     Veliké uznání patří také pejskovi Otíkovi, který ve videu s naprostou profesionalitou ztvárnil roli opuštěného pejska.

Podívejte se, jak se natáčelo:


 


     


A.C.W. Saloon

Jediná opravdu Westernová hospoda v Plzni. Pravý, staroamerický Country Saloon, s otevřenou kuchyní a vlastním Armádním klubem s trvalou výstavou zbraní a vojenským barem.