Cyklista pod vlivem alkoholu havaroval

Se zraněním byl převezen do nemocnice

6. srpna 2019 10:12

Alkohol Cyklista Nehody

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     V sobotu 3. srpna před šestou hodinou večer došlo na stezce pro cyklisty mezi Ovčím vrchem a Dolní Folmavou k dopravní nehodě, když cyklista na jízdním kole Merida nepřizpůsobil rychlost jízdy kola, za deště na mokré komunikaci při sjíždění prudkého klesání nezvládl řízení a vjel mimo komunikaci, kde havaroval.
     Při pádu utrpěl zranění, se kterým byl převezen do nemocnice k ošetření.
     "Policisté třicetiletého cyklistu vyzvali k dechové zkoušce ke zjištění, zda nejel pod vlivem alkoholu. Odborné měření elektronickým přístrojem bylo s pozitivním výsledkem 0,46 promile alkoholu v krvi. Cyklista přiznal požití alkoholu před jízdou," uvedla tisková mluvčí policie.
     Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.

     V souvislosti s tímto případem je třeba zopakovat, že stejně jako řidič motorového vozidla ani cyklista nesmí požít alkoholický nápoj nebo užít návykovou látku před jízdou, během jízdy nebo v době, kdy mohl být pod jejich vlivem.
     Cyklista pod vlivem alkoholu jednoznačně vykonává činnost, při níž by mohl ohrozit život či zdraví lidí nebo poškodit majetek. Tím se dopouští přestupku, nebo trestného činu. Za přestupek mu může být uložena pokuta až do výše 50 tisíc korun.
     Závažnější jednání opilého cyklisty může být kvalifikováno jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Při ukládání trestu není cyklistovi ukládán trest zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení jízdního kola, stejně tak nemůže být cyklistovi zadržen řidičský průkaz. Tento doklad opravňuje k řízení motorového vozidla, kterým jízdní kolo samozřejmě není.

Foto ilustrační

Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!